Vuković i Blažičko raspoloženi u pobjedi Lübbeckea, remi Flensburga s Hannoverom

Davor Kovačević • nedjelja, 19.04.2015.

Rukometni bundesligaši za vikend su odigrali četiri utakmice među kojima se ističe novi gubitak bodova Flensburga. Drago Vuković i Nikola Blažičko bili su nadahnuti i nastavku Lübbeckeove serije dobrih rezultata.

Tüs N-Lubbecke – Bergischer HC 34:31 (18:13)

Četvrtu utakmicu zaredom otkako je klupu preuzeo Sead Hasanefendić Lübbecke je uzeo bodove i četvrti put prešao granicu od 30 golova. Bergischer je ove sezone vrlo darežljiv gost (jedna pobjeda u 15 utakmica do ove), pa ni Lübbecke nije imao većih problema. Gosti su ubilježili samo dobar start u utakmicu (6:3), dok je sve ostalo proteklo u dominaciji domaćina koji je deset minuta prije kraja imao i 32:23.

Drago Vuković bio je ponajbolji igrač domaćina sa šest golova, a uz njega isti je broj skupio Pieczkowski. Nikola Blažičko zaokružio je dobro izdanje hrvatskih rukometaša sa 16 obrana. Gunnarsson je s osam golova predvodio goste čiji su vratari skupili 11 obrana.

TSG Lu-Friesenheim – SC Magdeburg 24:32 (15:14)

Ugroženi Friesenheim je morao odigrati na granici svojih mogućnosti da bi u trenucima kada se Magdeburg bori za treće mjesto uspio nešto „ušićariti“. Tako je igrao prvih 40 minuta kada je držao egal s gostima koji su u posljednjih 17 minuta napravili seriju 12-4 i na koncu upisali uvjerljivu pobjedu.

Natek i Bezjak bili su najraspolženiji kod Magdeburga s po sedam postignutih golova, a dobru su podršku imali u vratarskom dvojcu sa 16 obrana. Büdel je bio prvo ime Friesenheima sa sedam golova, a Klier na golu upisao 14 obrana.

TBV Lemgo – VfL Gummersbach 26:28 (13:12)

Od dolaska Floriana Kehrmana na klupu Lemga, taj je klub u sedam domaćih utakmica ostao bez bodova samo protiv Löwena. Gummesrbach čak šest utakmica nije pobijedio nikoga, a uspio je upravo na Lemgovu terenu izaći iz crne serije. Lemgo je deset minuta prije kraja imao 24:22, a onda u sljedećih devet minuta ostao na jednom golu i bez bodova.

Von Gruchalla sa šest te Bult i Santos s po pet golova bili su najbolji pojedinci Gummersbacha čiji su vratari imali 11 uspješnih intervencija. Pekeler je bio prvo ime Lemga sa sedam golova, a Beutler upisao deset obrana.

TSV Hannover-Burgdorf – SG Flensburg-Handewitt 25:25 (12:12)

Aktualni europski prvak nastavio je raditi ono što mu najbolje ide posljednjih mjeseci – gubiti bodove u gostima i ne koristiti priliku za odvajanje na trećem mjestu. Čak peti gostujući remi, po čemu je rekorder, upisao je kod Hannovera koji je osim početka veći dio utakmice bio u vodstvu, ali na kraju se spašavao poraza. I spasio se golom Karasona u posljednjoj sekundi.

Eggert je sa sedam golova predvodio Flensburg, pet je dodao Mogensen, a Andersson skupio osam obrana. Upravo je Karason bio najbolji strijelac Hannovera s pet golova, dok je Ziemer zaustavio osam protivničkih udaraca.

16Ludwigshafen 35890:1035-14523
17Minden 34890:952-6222
18Erlangen 34850:943-9322
19SG BBM Bietigheim 34876:1045-16913