Kiel potvrdio Wetzlarov poklon uz tri gola Duvnjaka, Lübbeckeu prvi poraz pod Hasanefendićem

Davor Kovačević • srijeda, 22.04.2015.

Uz utakmicu više, Kiel je pobjedom nad Göppingenom otišao na četiri boda prednosti u odnosu na Löwen. Lübbecke s Vukovićem i Blažičkom je doživio prvi poraz pod novim tenerom.

THW Kiel – FRISCH AUF! Göppingen 28:21 (14:13)

Priliku koju su mu u petak pružili rukometaši Wetzlara Kiel nije propustio. Na svom je parketu svladao Göppingen i odvojio se od Löwena na četiriboda prednosti uz utakmicu više. Za Kiel je sve glatko teklo prvih 20 minuta (12:7), a nakon pet minuta nastavka gosti su poveli sa 17:15 i prisilili domaćine na veću angažiranost i ozbiljnost. Kiel je odgovorio serijom 6-0 i do kraja utakmice bez poteškoća zadržao i povisio prednost.

Sa sedam golova kod Kiela je najefikasniji bio Vujin, Domagoj Duvnjak upisao je tri gola, a vratarski trojac Kiela upisao 11 obrana. Kneule je bio prvi strijelac Göppingena s četiri gola, a Prošt je imao 14 uspješnih intervencija.

TüS N-Lübbecke – HBW Balingen- Weilstetten 30:33 (13:13)

Prvi poraz od dolaska Seada Hasanefendića doživjeli su rukometaši Lübbeckea. 40 minuta utakmice proteklo je u ravnopravnom tonu kada su prvi značajan korak prema pobjedi napravili gosti. Balingen se odvojio na 28:23 deset minuta prije kraja i problema više nije bilo.

Vasiliakis s devet i Nyokas s osam golova bili su najraspoloženiji igrači gostiju za koje je 15 obrana uknjižio Ristanović. Tauabo i Remer za domaćine su pogodili pet puta, Drago Vuković tri, a Nikola Blažičko je imao 11 uspješnih intervencija.

HSV Handball – TSV GWD Minden 28:25 (14:9)

Važne bodove vrijedne prvoligaškog opstanka Minden će morati potražiti negdje drugdje. Iako će se teško dokopati pozicija za Europu, Hamburg nije imao popusta za goste koji su na startu drugog dijela bili u minusu od šest golova (9:15), a desetak minuta kasnije stiglu na samo gol zaostatka (18:19). Do potpunog preokreta Minden ipak nije došao.

U redovima Hamburga najviše se istaknuo Mahe sa sedam golova, a pratio ga je Hens sa šest. Kod Mindena čevterostruki strijelci bili su Schmidt i Svitlica.

Füchse Berlin – SG BBM Bietigheim 33:32 (18:17)

Najlošija momčad Bundeslige bila je na pragu velikog iznenađenja u Berlinu. U trenucima dok se Füchse bori za Europu, najmanje od svega mu je trebao gubitak bodova od fenjeraša. Domaćini su prvi dio utakmice proveli u vodstvu, najveće s 12:8, a posljednjih deset minuta gosti su držali rezultat. Tri minute prije kraja vodili su s 32:31, ali do kraja utakmice ostali bez gola i primili dva za novi poraz.

Romero je predvodio Füchse sa sedam golova, a s tek šest obrana Heinevettera ni ne čudi toliko mučenje domaćina. Haller i Kirveliavicius s po šest golova bili su najbolji kod gostiju za koje je 11 obrana upisao Kulhanek.

16Ludwigshafen 35890:1035-14523
17Minden 34890:952-6222
18Erlangen 34850:943-9322
19SG BBM Bietigheim 34876:1045-16913