Premijer liga - Liga za prvaka, 3. kolo, 22.04.2015, 18:30 h
Varaždin 1930
Varaždin 1930 27:33 RK Zagreb
RK Zagreb

Zagrebaši u nastavku slomili dobar otpor Varaždina za novo slavlje u domaćem prvenstvu

Zvonka Keliš • srijeda, 22.04.2015.

Rukometaši PPD Zagreba nastavljaju koračati k obrani naslov prvaka Hrvatske. Iako su lošije ušli u susret s GRK Varaždinom, uspjeli su ga u nastavku prelomiti u svoju korist za na kraju sigurno slavlje sa šest pogodaka pogodaka razlike.

GRK Varaždin 1930 - PPD Zagreb 27:33 (15:15)

3. kolo Lige za prvaka
VARAŽDIN - Arena Varaždin, Gledatelja: 1000
Suci: Gubica/Milošević

GRK Varaždin 1930: Galić (3 obrane), Špikić (3 obrane), Lončar (4 obrane); Šipić 5, Jeftić, Horvat 2, Kontrec 2, Vincek, Sršen 5, Vidaček 2, Kuduz, Batinović 5, Sršen 3, Trefil, Herman, Marčec 3
Trener: Silvio Ivandija

PPD Zagreb: Stevanović (16 obrana), Ivić (1 obrana); Mihić 3, Brozović 1, Stepančić 6, Čelica 2, Čorić, Šebetić 1, Raković 2, Horvat 5, J. Valčić 3, T. Valčić 1, Mandalinić 2, Obranović 1, Kovačević, Pavlović 6
Trener: Veselin Vujović

Sedmerci: GRK Varaždin 1930: 3/4; PPD Zagreb: 4/6
Isključenja: GRK Varaždin 1930: 6 min.; PPD Zagreb: 6 min.

Momčad PPD Zagreba ostavila je iza sebe najelitnije europsko klupsko natjecanja te se okrenula domaćem prvenstvu u kojem korača prema svom novom naslovu prvaka Hrvatske. Nakon slavlja nad Umagom na samome otvaranju Lige za prvaka, Zagrebaši su na svom terenu u hrvatskom derbiju bili bolji od našičkog Nexea. U sklopu trećeg kola je, pak, PPD Zagreb stigao u goste GRK Varaždinu 1930 kako bi osigurao novo sigurno slavlje, dok su Varaždinci nakon sigurne prve pozicije u regularnom dijelu sezone, kao i slavlja nad Porečom i Dubravom, ali i poraza od Nexea, htjeli dobrom igrom protiv hrvatskog prvaka nastaviti borbu za hrvatski broj dva.

Trener Veselin Vujović u susret je poslao Filipa Ivića među vratnice, kao i Lovru Mihića, Iliju Brozovića, Duška Čelicu, Tea Čorića, Sandra Obranovića te Domagoja Pavlovića, dok se u sastavu nisu našli Lovro Šprem te ozlijeđeni Leon Šušnja, kao i Mario Vuglač za kojeg je zbog ozljede nosa zadobivene u susretu s Barcelonom sezona završena, naime, s terena će izbivati četiri do šest tjedana.

PPD Zagreb bez svoj najjačeg sastava nije dobro krenuo u susret domaćeg prvenstva. Naime, nakon uvodnih 2:2 domaćin se mini serijom pogodaka Ivan Sršena i Ivan Horvata odvaja na 5:2 nakon čega sigurno održava stečenu prednost te sredinom prvoga poluvremena čuva lijepih 8:4. Dobru igru prikazivali su Varaždinci i u narednim minutama pa tako sve do posljednjih minuta prvoga dijela čuva svoje vodstvo da bi tada uslijedila serija gostujućih pogodaka stoga hrvatski prvak preko Zlatka Horvata, Mihića i Luke Stepančića poravnava rezultat na 15:15 na poluvremenu.

Uvodne minute nastavka donose preokret i gostujuće odvajanje na 18:16, no domaća se momčad ne predaje te i dalje dobrano puše za vrat svome suparniku. Uspijeva se, međutim, polako, ali sigurno gostujuća momčad odvojiti do sredine drugoga poluvremenu kada s nekoliko mini serija pogodaka odlazi na vrlo dobrih 27:20. Uzvraća tada na kratko Varaždin uzastopnim pogocima Hrvoja Batinovića i smanjuje na 23:27, no Zagrebaši su potom sigurni mirno privode susret kraju za konačno slavlje 33:27.

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Luka Stepančić i Domagoj Pavlović s po šest postignutih pogodaka, pet je dodao Zlatko Horvat, Ivan Stevanović sakupio je 16 obrana, Filip Ivić jednu, dok su najbolji kod GRK Varaždina bili Marin Šipić, Ivan Sršen i Hrvoje Batinović s po pet golova, Jure Galić i Matija Špikić zaustavili su po tri lopte, a Mislav Lončar njih četiri.