Premijer liga - Liga za prvaka, 3. kolo, 15.04.2015.
Poreč
Poreč 32:31 Dubrava
Dubrava

Minimalno slavlje Poreča nad Dubravom, gosti u posljednjim minutama skoro izborili remi

Zvonka Keliš • srijeda, 15.04.2015.

Momčad Poreča u sklopu prvoga susreta trećeg kola Lige za prvaka stigla je do minimalnog slavlja nad ekipom Dubrave nad kojom je sigurno vodstvo čuvala sve do posljednjih minuta susreta kada gosti hvataju priključak, ali ne uspijevaju osigurati i remi.

Liga za prvaka stigla je ove srijede i do svog trećeg kola koje su otvorile ekipe Poreča i Dubrave. Zagrebačka ekipa u goste u Poreč stigla je nakon dva pretrpljena poraza te kako bi pokušala osigurati prvo slavlje u nastavku domaćeg prvenstva. Rukometaši Poreča su, pak, nakon poraza od GRK Varaždina 1930 na samom otvaranju Lige za prvaka, upisali slavlje protiv Umaga te su na svom terenu nakon velike borbe bili bolji i od Dubrave.

Bolje u susret ulazi domaćin koji se u uvodnim minutama odvaja na sigurnih 7:2. Do sredine prvoga poluvremena domaća momčad održava stečeno vodstvo, a iako se gosti trude ne uspijevaju uhvatiti priključak. Tako poreč osigurava vodstvo 13:6 da bi gostujuća momčad do odlaska na odmor ipak smanjila svoj zaostatak na minus pet (14:19).

Momčad Poreča nastavak otvara održavanjem osiguranog vodstva te odlaskom i na 24:17, no tada se na kratko budi ekipa Dubrave i smanjuje na minus pet (19:24). Nakon novog domaćeg odvajanje posljednjih 15 minuta susreta donijelo je potpuno buđenje gostujućih rukometaša koji s nekoliko mini serija pogodaka polako, ali sigurno smanjuju svoj zaostatak. Do one posljednje minute Dubrava stiže na samo pogodak zaostatka, no na koncu ne uspijeva i poravnati rezultat stoga Poreč upisuje minimalno slavlje 32:31.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Srećko Jerković s devet postignutih pogodaka, Tim Thoss dodao je njih šest, Marin Sorić sakupio je dvije obrane, Goran Čarapina devet, dok je najbolji kod Dubrave bio Bruno Butorac s osam golova, Luka Vinković zabio je njih sedam, Igor Totić zaustavio je tri lopte, a Domagoj Grahovac pet.