Fiorentina
Fiorentina 0:1(0:0) Verona
Verona

Josip Piršljin • ponedjeljak, 20.04.2015.

U posljednjoj utakmici 31. kola talijanske Serie A Verona je priredila iznenađenje. Slavila je na gostovanju u Firenci i domaćima uzela bodove potrebne za Europu.

Kompletirano je 31. kolo talijanskog prvenstva. Fiorentina je na svom stadionu Artemio Franchi ugostila Veronu i očekivala novu pobjedu u nastavku borbe za europske pozicije, no navijači Viola doživjeli su razočaranje. Gosti iz Verone pobijedili su 1:0.

Time će Montellina momčad ostati na šestom mjestu tablice, a Verona će pobjeći od dna i lakše dočekati kraj sezone. Hrvatski reprezentativac Milan Badelj odigrao je svih 90 minuta za Fiorentinu, dok je Ivan Martić ostao na klupi za Veronu.

U prvom poluvremenu nije bilo golova niti na jednoj strani, a domaći su sjajnu priliku za doći u vodstvo imali u 67. minuti. Vratar Rafael je srušio Gilardina u svom kaznenom prostoru i Fiorentina je dobila jedanaesterac. Pucao je Diamanti, no nije uspio pogoditi za 1:0.

Činilo se kako će dvoboj u Firenci završiti neodlučenim ishodom, no tada je Verona u 90. minuti povela kontranapad. Do lopte je došao Christodoulopoulos i pucao prema Netu koji je zaustavio njegov pokušaj, ali na odbijanac natrčava Obbadi i zabija za pobjedu gostiju.