Josip Piršljin • nedjelja, 19.04.2015.

Veliki milanski derbi završio je neodlučeno. Nije bilo golova na Giuseppe Meazzi, a time su se Inter i Milan praktički oprostili od nadanja da mogu izboriti europske pozicije.

Posljednja utakmica nedjeljnog programa Serie A bila je ujedno i derbi 31. kola. Na stadionu Giuseppe Meazza sastali su se slavni gradski rivali Inter i Milan, ali derbi je ovog puta odlučivao tek o devetom i desetom mjestu na prvenstenoj tablici.

Na tim pozicijama će Nerazzurri i Rossoneri ostati i dalje pošto su remizirali 0:0, a sve su dalje od europskih mjesta i vrlo je vjerojatno kako sljedeće sezone neće izboriti kontinentalno natjecanje. Derbi je bio dosta borben, a 77 minuta dobio je Mateo Kovačić u veznom redu Intera, Marcelo Brozović nije bio u konkurenciji za nastup.

Inter je u početku utakmice imao nekoliko udaraca izvana, među kojima i Kovačićev, no ništa konkretnije. U 29. minuti zatresla se Handanovićeva mreža, ali sudac je poništio pogodak zbog zaleđa. Milan je bio nešto bolji u prvom poluvremenu, pogotovo pred kraj, no nije iskoristio neke poluprilike.

Veliku priliku Inter je imao u 58. minuti, činilo se kako će Palacio zabiti Lopezu, ali to je dobrom reakcijom spriječio Mexes. Potom je i Juan Jesus opasno pucao, no u dobrom izdanju bio je i Lopez na vratima Milana. Golova do kraja utakmice ipak nije bilo, te milanski klubovi uzimaju po bod.

U ranijem terminu susreli su se Cagliari i Napoli na Sardiniji, a Čopova momčad je porazom 3:0 gurnuta prema drugoj ligi. Bivši napadač Dinama ostao je na klupi, dok je Ivan Strinić igrao svih 90 minuta za Napoli. Nakon gola Callejona, autogol je postigao Balzano, a priču je u 59. minuti dovršio Gabbiadini prije nego što će Maggio dobiti drugi žuti karton.