Nexe nakon velike borbe poražen od Poreča, Varaždin uvjerljiv protiv Umaga

Zvonka Keliš • subota, 25.04.2015.

Subota je donijela susrete petog kola Lige za prvaka među kojima je ekipa Poreča priredila pravo malo iznenađenje svladavši momčad hrvatskog viceprvaka, našički Nexe, nakon uistinu velike borbe, dok je Varaždin, pak, na svom terenu uvjerljivo slavio nad Umagom.

Poreč - Nexe 29:27 (14:11)

Ekipa Poreča u sklopu petog je kola Lige za prvaka ugostila hrvatskog viceprvaka, momčad Nexea koja je pretrpjela svoj drugi poraz u domaćem prvenstvu, dok je Poreč upisao treće slavlje. Poveo je domaćin 3:0 na startu, a iako se gosti trude ne uspijevaju uhvatiti priključak. Odlazi tako Poreč na 7:3, potom i 10:6 da bi do odlaska na odmor Našičani smanjili zaostatak na minus tri (11:14).

Uvodne minute nastavka donijele su gostujuću mini seriju pogodaka pa tako Nexe stiže na minus jedan (13:14), no ne uspijeva i poravnati rezultat. Održava tada stoga svoju prednost domaća momčad, no Nexe sredinom drugoga poluvremena stiže do izjednačenja 20:20 stoga slijedi nastavak velike borbe u kojoj se u završnici boljom nanovo pokazuju domaći rukometaši koji, pak, odlaze na 26:21 da bi na kraju ipak slavili samo s dva pogotka razlike (29:27). Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Tim Thoss sa šest postignutih pogodaka, Marin Sorić sakupio je tri obrane, Goran Čarapina sedam, dok su najbolji kod Nexea bili Albin Eter i Saša Barišić-Jaman s po šest golova, Martin Juzbašić zaustavio je šest lopti, a Perica Lelić jednu.

GRK Varaždin 1930 - Umag 30:21 (16:8)

U novom susretu na domaćem terenu momčad GRK Varaždina upisala je uvjerljivo slavlje nad ekipom Umaga, naime, bolja je bila s devet pogodaka razlike. Susret domaćin otvara s uvodnih 3:1, a iako gosti ubrzo stižu na 3:4 nije trebalo dugo čekati na novo domaće odvajanje (10:3). Stečenu prednost Varaždinci su dobrano čuvali u narednim minutama pa stoga na predah odlaze s uvjerljivih 16:8.

Nastavak je donio povećanje domaćeg vodstva, naime, Dabrovi ne posustaju te ubrzo još jednom povisuju na +10 (19:9). Ekipa Umaga trudi se, no ne uspijeva pronaći rješenje za svog suparnika što, pak, Varaždin koristi kako bi se odvojio na 24:13 te kako bi na koncu osigurao slavlje 30:21. Odličan je kod GRK Varaždina bio Domagoj Sršen sa šest pogodaka, po pet su dodali Ivan Horvat i Hrvoje Batinović, Matija Špikić zaustavio je 13 lopti, dok se kod Umaga istaknuo Marin Babić s pet golova, četiri je zabio Tomislav Bošnjak, Vuko Borilović sakupio je pet obrana, Elvedin Burnić tri, a Maroje Ravnić jednu.