Premijer liga - Liga za prvaka, 5. kolo, 25.04.2015.
Dubrava
Dubrava 35:46 RK Zagreb
RK Zagreb

PPD Zagreb upisao novo uvjerljivo slavlje u Ligi za prvaka, Dubrava pružila dobar otpor

Iz Dubrave:Zvonka Keliš • subota, 25.04.2015.

Momčad PPD Zagreba strigla je do novog uvjerljivog slavlje u Ligi za prvaka te je u gostima kod Dubrave slavila s velikih 11 pogodaka razlike. Iako je domaćin pružio dobar otpor u prvome dijelu, u nastavku su Zagrebaši ubacili u brzinu više za konačnu uvjerljivu pobjedu.

Dubrava - PPD Zagreb 35:46 (18:21)

5. kolo Lige za prvaka
Suci: Gubica/Milošević

Dubrava: Totić (3 obrane), Grahovac (4 obrane); Kelemen 1, Škopić 6, Maričić 2, Jurić-Grgić 10, Vida, Dumenčić 5, Čurić 1, Volar 1, Punčec, Pedić 2, Butorac 6, Ostoić, Buneta 1, Potnar
Trener: Hrvoje Horvat

PPD Zagreb: Stevanović (9 obrana), Jović (1 obrana); Mihić 4, Stepančić 10, Čelica, Šprem 1, Čorić 4, Šebetić 1, Raković, Horvat 6, J. Valčić 4, T. Valčić 1, Mandalinić 6, Obranović 3, Kovačević 3, Pavlović 3
Trener: Zlatko Saračević

Sedmerci: Dubrava: 6/7; PPD Zagreb: 3/4
Isključenja: Dubrava: 4 min.; PPD Zagreb: 6 min.

Hrvatski rukometni prvak nastavio je svoj put prema novom naslovu hrvatskog prvaka te je, na gostovanju kod Dubrave, upisao novo sigurno slavlje. U Ligi za prvaka Veprovi iz Dubrave pružili su dobar otpor svome suparniku, no isti je na kraju ponovno bio uvjerljivo bolji. Zagrebaši su tako slavili s 11 pogodaka razlike te odmah okreću četvrtfinalu Kupa Hrvatske koje im u Kutiju šibica ove nedjelje dovodi ekipu Marine Kaštele.

U izostanku trenera Veselina Vujovića, trener Zlatko Saračević među vratnice je poslao Ivan Stevanovića, dok su se na terenu našli Zlatko Horvat, Luka Stepančić, Teo Čorić, Josip Valčić, Sandro Obranović te Antonijo Kovačević. Zbog ozljeda su s popisa izostali Leon Šušnja, Filip Ivić te Mario Vuglač, a u sastavu se nije našao ni Ilija Brozović.

Dobro gosti kreću u susret kojeg otvaraju sa sigurnih 3:1 da bi Dubrava potom ubacila u brzinu više i sustigla svog suparnika (2:3, 3:4). Odvaja se još jednom hrvatski prvak, odlazi na 7:4, no domaćin se ne predaje te dobrano puše za vrat Zagrebašima. Do završnice prvog poluvremena Veprovi poravnavaju rezultat na 11:11 da bi se do odlaska na odmor vodila vrlo dobra borba za gostujuće vodstvo 21:18 na poluvremenu.

Nastavak je donio razbuđeniji PPD Zagreb koji se s mini serijom pogodaka odvaja na lijepih 24:19 nakon čega samo povećava svoje vodstvo. Iako se domaća momčad nije predavala, gostujuća momčad sigurna je na putu k novome slavlju. Odvaja se tako hrvatski prvak na 28:22, potom i na 37:27 da bi do samoga kraja pokazao što sve zna i umije za konačno uvjerljivo slavlje 46:35.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Luka Stepančić s deset postignutih pogodaka, po šest su dodali Zlatko Horvat i Stipe Mandalinić, Ivan Stevanović sakupio je devet obrana, Arian Jović jednu, dok je najbolji kod Dubrave bio Josip Jurić-Grgić s deset golova, po šest su zabili Deni Škopić i Bruno Butorac, Igor Totić zaustavio je tri lopte, a Domagoj Grahovac četiri.