Sportnet • subota, 02.05.2015.

Subotnje poslijepodne ponudilo je pet susreta u Premiershipu, a Lovrenov Liverpool je na domaćem terenu pobijedio Kranjčarev QPR. Najizgledniju priliku, udarac s bijele točke, nisu realizirali, ali su na kraju susreta uspjeli s igračem više doći do nova tri boda.

Liverpool je upisao drugu pobjedu u posljednjih šest susreta i s nova tri boda približio se četvrtoplasiranom Manchester Unitedu na tablici Premiershipa.

Gosti su dobro startali u utakmicu, a sjajnu priliku imao je Caulker u osmoj minuti. Loptu je poslao nekoliko centimetara od desne stative i promašio zicer.

Probudili su se tada domaćini i u 20. minuti otišli u vodstvo. Coutinho je na ubačaj Lamberta pucao iz kaznenog prostora pod prečku i pogodio za 1:0. Tu prednost uspio je sačuvati do kraja prvog dijela, iako je QPR vrebao iz kontranapada.

Početkom drugog poluvremena domaćini su stvorili nekoliko dobrih prilika, ali nisu ih realizirali. Prvo je Coutinho u 50. minuti pucao pored stative, a pet minuta kasnije pokušao je i Sterling, ali njegova lopta otišla je visoko iznad vratnice.

Izjednačili su gosti u 73. minuti, a precizan je bio Fer. Pokupio je loptu koju je poslao Barton iz kuta i pucao je po sredini gola. Šest minuta kasnije Onuoha je grubo startao na protivničkog igrača, a sudac je pokazao na jedanaesterac. Neprecizan je tada za domaćine bio Gerrard.

Onuoha je u 82. minuti osudio svoju momčad na desetoricu igrača. Dobio je crveni karton i morao u svlačionicu. Igrač više bio je dovoljan Liverpoolu da ode u minimalnu prednost pa je konačan rezultat na semaforu bio 2:1. Precizan je u 87. minuti bio Gerrard. Lovren je odigrao cijelu utakmicu i zaradio žuti karton, a Kranjčar je ostao na klupi.

U ostalim utakmicama, Aston Villa je na domaćem terenu svladala Everton rezultatom 3:2, a dvostruki strijelac bio je Benteke. Pogodio je i Cleverley za domaćine, a za goste su pogotke postigli Lukaku i Jagielka.

Swansea i Stoke susret su završili 2:0, zahvaljujući Monteru i Sung-Yongu Kiju, dok je West Ham pobijedio Burnley s 1:0. Od 23. minute Burnley je igrao s igračem manje, a crveni karton dobio je Duff zbog naguravanja. Jedini je strijelac bio Noble s 11 metara.

Sunderland i Southampton susret su završili rezultatom 2:1, a Southampton je u 55. minuti ostao bez Ward-Prowsea zbog starta na Jonesu. Precizan je tada s bijele točke bio Gomez i izjednačio. Gomez je postigao i drugi pogodak, također s bijele točke, a jedini gol za goste zabio je Mane.