Premiership, 35. kolo, 02.05.2015, 13:45 h
Leicester City
Leicester City 3:0 Newcastle
Newcastle

Mihaela Bradovski • subota, 02.05.2015.

Nogometaši Leicestera u 35. kolu Premierlige svladali su na svom stadionu Newcastle s 3:0 i upisali petu pobjedu u zadnjih šest utakmica. Newcastleu je ovo čak osmi poraz zaredom...

Kramarićev Leicester napravio je još jedan korak prema ostanku u Premierligi. Na svom stadionu ugostio je Newcastle i s nova tri boda odmaknuo od zone ispadanja na četiri boda.

S druge strane Newcastle nastavlja s vrlo lošim nastupima i ubilježio je čak osmi poraz u nizu. S ovim porazom nalazi se na samo bod prednosti nad Leicesterom.

Pearsonova momčad do susreta s Chelseajem bila je u nizu od četiri uzastopne pobjede, tu je njezina serija prekinuta, ali već protiv Newcastlea Leicester se vratio na pobjedničke staze.

Gosti su vrlo brzo krenuli prema porazu. Već nakon 40-ak sekundi igre Leicester je stigao do vodstva, Leonardo Ulloa je nakon ubačaja Albrightona glavom pogodio mrežu Tima Krula.

Tek što su se gosti počeli oporavljati od ranog hladnog tuša, uslijedio je novi pogodak za domaćina. U 17. minuti loše je reagirala obrana Newcastlea što je iskoristio Wes Morgan i zabio za 2:0.

Odluka je stigla već na samom početku drugog poluvremena kada je i nestala svaka nada gostiju. Rivier je nepotrebno skrivio kazneni udarac gurnuvši s leđa Wasilewskog, a Ulloa je bio precizan za konačnih 3:0.

Situacija za Newcastle dodatno se pogoršala nakon što je u 62. minuti Williamson zaradio drugi žuti karton, u sudačkoj nadoknadi slijedio ga je i Daryl Janmaat i Newcastle je završio utakmicu s dva igrača manje na travnjaku. Andrej Kramarić dobio je priliku od 76. minute umjesto dvostrukog strijelca Ulloe.