Madridski Real još korak bliže broju jedan uoči doigravanja, posrtaj Unicaje protiv Zaragoze

Branimir Korać • nedjelja, 03.05.2015.

Kompletirano je 31. kolo ACB lige u kojem je iznenađenje priređeno u Malagi gdje se očekivala pobjeda Unicaje protiv Zaragoze, no gosti su bili uspješniji...

Madridski Real ne posustaje i čini se da je u ključnom dijelu sezone uhvatio pravu formu. Na gostovanju kod Rio Nature upisao je pobjedu 85:76 i to posve zasluženo. Domaćin je u zadnjoj dionici uspio smanjiti visok zaostatak, ali nije zaprijetio nekim preokretom.

Minutažu je najbolje iskoristio Gustavo Ayon koji je dominirao pod koševima i susret završio s 18 poena (8/9) i osam skokova, a pratio ga je Jaycee Carroll s 14 poena (5/10). Adam Waczynski predvodio je domaćina s 15 poena (5/7).

Dok je Real Madrid uhvatio pravu formu, Unicaja ne izgleda onako uvjerljivo kao prije nekoliko tjedana. Novi poraz upisala je na svom parketu od Zaragoze koja je bila bolja s 90:86. Jayson Granger upisao je čak 28 poena (10/16) uz pet asistencija, međutim to nije pomoglo Unicaji koja je primila čak 90 poena i to bez nekog posebno velikog šuterskog dana gostiju s vanjskih pozicija. Zaragoza je imala raznovrsnost, a predvodio ju je Jason Robinson s 19 poena (6/8).

Barcelona je ugostila Estudiantes i tek u drugom dijelu slomila otpor gostiju. Dobro je Pascualova momčad krenula pa onda pala i dopustila Estudiantesu povratak, ali drugo poluvrijeme u potpunosti je pripalo domaćinu.

Ante Tomić igrao je 28 minuta i ubacio deset poena (3/11 za dva) uz osam skokova dok je Mario Hezonja bez učinka proveo na parketu četiri minute. Prvo ime pobjednika bio je Alex Abrines sa 16 poena (5/9).

15 poena (2/5 za dva, 2/5 za tri) i osam skokova Gorana Sutona nije pomoglo Joventutu u gostima kod Bilbaa koji je slavio s 95:92.

Poraz je upisala i Valencia na gostovanju kod Gran Canarije rezultatom 90:76 bez nastupa Kreše Lončara. Sa šest trica i 19 poena domaćina je do pobjede vodio Sasu Salin.