Napoli
Napoli 3:0(0:0) Milan
Milan

Josip Piršljin • nedjelja, 03.05.2015.

Milan se na San Paolu nadao kako može iznenaditi Napoli kao što je to učinio Empoli ranije ovog tjedna, no Rossoneri su doživjeli uvjerljiv poraz od Benitezovih igrača.

U posljednjoj utakmici nedjeljnog programa Serie A Napoli je pred svojim navijačima ugostio Milan i pobijedio 3:0. Rossoneri su se dobro držali 70 minuta, ali onda su primili tri pogotka u kratkom vremenu i priznali poraz. Ivan Strinić je bio na klupi domaćih, ali nije ulazio u igru.

Odmah u prvoj minuti Napoli je bio u sjajnoj šansi da povede. Hamšika je u šesnaestercu srušio De Sciglio i sudac je pokazao na bijelu točku, te Milanovom braniču dao crveni karton. Pucao je Higuain, ali dosta loše i Diego Lopez mu je obranio.

Očekivalo se kako će Milanova obrana ubrzo "pasti" nakon ranog isključenja, ali Rossoneri su se dobro postavili i nisu dopuštali Napolijevom napadu da se "razmaše". U prvom dijelu još su mogli i zabiti, Bonaventura je glavom pogodio vratnicu.

Inzaghijev sastav je odolijevao sve do 70. minute kada je Hamšik "probio" Lopeza preciznim prizemnim udarcem, a u sljedećih šest minuta Napoli je zabio još dva pogotka čime je riješio utakmicu. U strijelce su se još upisali Higuain i Gabbiadini, te su donijeli nebesko-plavima nova tri boda koja im trebaju da pokušaju uloviti treće mjesto.

• beaver03.05.2015. u 23:18
    bas sam mislio ono do 70ete " 0:0 je dobar ishod to za Milan" a onda 3 komada u 5 minuta... :/
    beaver
  • Hrvoje199003.05.2015. u 23:08
    Ova utakmica i rezultat su ogledan primjer kako platežna moć diktira odnose snaga i danas sutra piše povijest.