Josip Piršljin • subota, 02.05.2015.

Ono što se već duže vrijeme znalo, danas je dobilo potvrdu. Juventus je i matematički osigurao novi naslov talijanskog prvaka pobjedom nad Sampdorijom 1:0.

Na otvaranju 34. kola Serie A Talijani su dobili novog/starog prvaka. Juventus je u Genovi minimalno pobijedio Sampdoriju i time pobjegao drugoplasiranom Laziju na nedostižnih 17 bodova uz utakmicu više. To je ukupno 31. službeni Scudetto za Juve, no navijači Stare dame broje i ona dva koja su im oduzeta "za zelenim stolom".

Sampdoria je ugostila lidera na stadionu Luigi Ferraris gdje ove sezone još nije izgubila u prvenstvu. No, i to se promijenilo. Bianconeri su pogotkom Artura Vidala iz 32. minute upisali rutinsku pobjedu. S desne strane je ubacio Lichtsteiner, a Čileanac je glavom uz pomoć vratnice zabio Vivianu.

U prvom poluvremenu osim pogotka nije bilo previše zanimljivosti. Juve je imao nekoliko dobrih šansi koje su propustili realizirati Lichtsteiner, Llorente i Marchisio. Sampdoria se koncentrirala na obranu svog gola, a jedini ozbiljniji pokušaj imao je Obiang u desetoj minuti.

Mihajlovićeva momčad, koja se još uvijek bori za mjesto u Europskoj ligi, ipak se "probudila" u nastavku. Bergessio je u dva navrata bio u dobroj situaciji da matira Buffona, no nije bio precizan. Tevez je sredinom drugog dijela opasno pucao prema Vivianu, a još je mogao zabiti i Chiellini.

Dvoboj je ipak završio minimalnim slavljem Juventusa koji je tako došao do četvrte uzastopne titule, a prve s Allegrijem na klupi. U dosadašnjih 34 kola Juve je izgubio samo tri puta, a još ima priliku doći do dva trofeja. Nalazi se u finalu Kupa, te u polufinalu Lige prvaka.

Sassuolo i Palermo odigrali su utakmicu bez pogodaka. Mato Jajalo odradio je svih 90 minuta za goste, a za sastav domaćina nije konkurirao Šime Vrsaljko.