Ostali sportovi

Lucija Zaninović spremna za SP: "Nisam u životnoj formi, ali zadovoljna sam pripremama"

Branimir Korać • petak, 08.05.2015.

Hrvatska seniorska taekwondo reprezentacija spremna je za odlazak na Svjetsko seniorsko prvenstvo u ruskom Čeljabinsku, a na put kreće danas preko Venecije za Moskvu i potom preko Urala na poprište najveće taekwondo smotre ove godine...

Lucija Zaninović svakako će biti jedan od glavnih hrvatskih aduta na SP-u, a iako tvrdi da ne može reći kako je u životnoj formi, zadovoljna je pripremama.

"Ne bih rekla da sam u životnoj formi, volim ostaviti prostora i za podizanje kasnije. Dobro sam se pripremila, trener je zadovoljan i to mi je najvažnije. "

Konkurencija će biti teška, a o medaljama će odlučivati nijanse.

"Bit će teško. Znam da se dosta mlađih cura priprema baš za mene, tu su i neke koje posebno respektiram i bit će to kao i uvijek nadmudrivanje i nadigravanje. U vrhu će kao i obično odlučivati nijanse."

U posljednjih 20 godina Hrvatska je na svjetskim prvenstvima osvojila čak 17 odličja, a samo jednom 1999. godine niti jedan Hrvat nije stao na stepenicu pobjedničkog postolja. Dva puta su naši natjecatelji osvojili zlato, Filip Grgić 2007. i Ana Zaninović 2011. godine. Četiri odličja osvojila je Sandra Šarić, a po tri medalje na svjetskim prvenstvima imaju tek Ana Zaninović i Nataša Vezmar.