MAXtv Prva liga, 33. kolo, 10.05.2015, 19:00 h, Stadion na Kantridi, gledatelja: 4.500

Branimir Korać • nedjelja, 10.05.2015.

Lokomotiva je nastavila sa skromnim nastupima, a Rijeka joj je još jednom napunila mrežu. Momčad Matjaža Keka ozbiljno je shvatila utakmicu i vrlo brzo riješila pitanje pobjednika...

Bio je ovo već šesti ovosezonski dvoboj Rijeke i Lokomotive, a Riječani su slavili četvrti put. Sva četiri puta mreža Lokomotive je napunjena do vrha dok je u jedina dva tijesna dvoboja Lokomotiva slavila.

Bez obzira što je ovo Riječanima bila utakmica bez nekog velikog značaja, opušteniji pristup, kvaliteta i vrlo loša forma Lokomotive stavljali su Rijeku u poziciju izrazitog favorita. Domaćin je to i potvrdio na travnjaku.

Od početka su Riječani zagospodarili travnjakom, bili bolji i opasniji protivnik te su tražili pogodak. Nakon nekoliko propuštenih prilika, pogodak je ipak stigao u 24. minuti.

Sharbini je ubacio loptu u kazneni prostor, Balaj je nije uspio zahvatiti, ali je na nju stigao Tomasov koji iz teške pozicije zabija za vodstvo.

Četiri minute kasnije još jednom Sluga mora po loptu u mrežu. Ovaj put Bradarić je bio u ulozi asistenta, pronašao je raspoloženog Tomasova koji šalje loptu od grede u mrežu.

Lokomotiva se potpuno raspala, počele su se nizati prilike jedna za drugom, Sharbini je pogodio vratnicu, Balaj malo zakasnio, ali albanski napadač u 36. minuti također ulazi među strijelce. Ponovno ubačaj na koji Lokomotivina obrana nije uspjela reagirati, lopta je došla do Balaja i zatim završila u mreži.

Za potpuno rješenje bilo kakvih dvojbi u završnici prvog dijela pobrinuo se Bradarić, Tomasov je ubacio, a Bradarić prenio loptu u mrežu.

U drugom dijelu domaćin je malo podignuo nogu s gasa i gosti nisu bili pod tako velikim pritiskom. Međutim svejedno su primili pogodak. U 69. minuti Sharbini je vrlo dobru utakmicu okrunio pogotkom za konačnih 5:0.

Bilo je to ujedno sve, do kraja susreta ubilježeno je još nekoliko prilika domaćina, no bez pogotka.