Premijer liga - Liga za prvaka, 7. kolo, 10.05.2015.
Poreč 26:26 Umag
Umag

Umag u posljednjim minutama osigurao remi i podjelu bodova u Poreču

Zvonka Keliš • nedjelja, 10.05.2015.

Zanimljivo je i borbeno ove nedjelje bilo u Poreču gdje je u sklopu sedmog kola Lige za prvaka domaćin snage odmjerio s ekipom Umaga koja se unatoč zaostatku nije predavala do samoga kraja te je na koncu i uspjela osigurati remi i podjelu bodova.

Sedmo kolo Lige za prvaka ove su nedjelje zanimljivim susretom zatvorile ekipe Poreča i Umaga. Velika borba punih 60 minuta u Poreču je okončana remijem i podjelom bodova u Ligi za prvaka. Poreč se tako, i dalje s utakmicom manje, onom protiv PPD Zagreba koja je na rasporedu ovog utorka, zadržao na četvrtom mjestu na ljestvici, dok je Umag osvojio svoj prvi bod u nastavku domaćeg prvenstva.

Borbeno je bilo od prve minute susreta koji započinje igrom pogodak za pogodak da bi se domaćin do 13. minute uspio odvojiti na dva pogotka razlike. Osigurao je tako Poreč pogocima Krunoslava Pahanića i Vedrana Mataije vodstvo 6:4 i uspio ga održati u narednim minutama. Međutim, Umag dobrano prijeti i puše za vrat suparniku, iako do odlaska na odmor ne uspijeva još jednom poravnati rezultat te zaostaje tri pogotka (12:15) za Porečom.

Uvodne minute nastavka donijele su sigurne pogotka Umažana za minus jedan (14:15) da bi u prvih sedam minuta drugog poluvremena uspjeli i izjednačiti na 17:17. Uslijedila je nova igra pogodak za pogodak i odvijala se potom do samoga kraja. U posljednje dvije minute susreta s dva pogotka prednosti (26:24) ulazi domaća momčad, no do isteka 60. minute dva uzastopna pogotka postiže Valentino Ravnić koji tako osigurava konačnih 26:26 i podjelu bodova.

Najefikasniji kod Poreča bio je Vedran Mataija sa sedam postignutih pogodaka, po pet su dodali Krunoslav Pahanić i Matija Rađaković, Marin Sorić sakupio je četiri obrane, Goran Čarapina devet, dok je najbolji kod Umaga bio Teo Stapar sa šest golova, pet je zabio Marin Babić, Vuko Borilović zaustavio je dvije lopte, Tomislav Milinković tri, a Elvedin Burnić jednu.