Branimir Korać • nedjelja, 17.05.2015.

Barcelona je na Vicente Calderonu upisala pobjedu 1:0 pogotkom Lionela Messija i na taj način kolo prije kraja osigurala je novi naslov prvaka Španjolske. U sljedećem kolu na svom stadionu imat će priliku sa svojim navijačima proslaviti povratak na tron španjolskog nogometa...

Atletico Madrid prošle sezone osvojio je naslov prvaka Španjolske, držao je titulu u rukama jednu sezonu i predao je krunu Barceloni. Momčad Luisa Enriquea došla je po nju na Vicente Calderon tražeći 23. naslov španjolskog prvaka i uzela ga je.

Ovaj put bez Luisa Suareza, ali svejedno bolja od Atletica koji ove sezone protiv Barcelone nije uspio nijednom slaviti, a posljednji puta pobijedio je Barcu još prošle sezone u uzvratu četvrtfinala Lige prvaka.

U ovom susretu Barcelone je od početka krenula po pobjedu, u prvom poluvremenu nije iskoristila nekoliko prilika, ali zato je u drugom dijelu.

U 65. minutu nakon lijepe kombinacije između Messija i Pedra, Argentinac je poslao loptu u mrežu i Barcelona je stigla do željene prednosti.

U zadnjih 20 minuta u igru je kod domaćina ušao Mario Mandžukić, međutim bez nekog velikog učinka, a slavlje Barcelone pokraj terena je dočekao Ivan Rakitić koji je napustio igru u 87. minuti.

Istovremeno Real Madrid gostovao je u Barceloni kod Espanyola, glatko je slavio s 4:1, ali osim podebljavanja broja golova Cristiana Ronalda, ova pobjeda mu malo znači.

Hat-trick Ronalda u drugom poluvremenu i pogodak Marcela pomogli su Madriđanima da dođu do pobjede 4:1 dok je jedini strijelac za domaćina bio Stuani.

Real Madrid tako završava na drugom mjestu, no nekako su se na Santiago Bernabeuu pomirili s tim još nakon što nisu uspjeli svladati Valenciju i dopustili Barceloni odvajanje.

Valencia je na svom travnjaku odigrala samo 1:1 protiv Celte i tako se dovela u situaciju da u posljednjem kolu najvjerojatnije mora svladati davljenika Almeriju u gostima da bi završila ispred Seville. Doduše, Sevilla još ima "popravni" u finalu Europske lige, ali tamo ništa neće biti sigurno.

Protiv neopterećene Celte očekivala se pobjeda, ali gosti su se malo "previše opustili", odigrali dobru utakmicu i stavili domaćina na muke. Poveli su već u osmoj minuti golom Hernandeza da bi u 71. minuti Otamendi spasio bod domaćinu.

Sevilla je u važnom dvoboju golovima Iborre došla do preokreta i slavlja protiv Almerije. Bifouma je donio gostima veliko slavlje nakon pola sata igre, ali Iborra je u drugom dijelu ipak donio pobjedu Sevilli. Emeryjeva momčad tako je došla na bod zaostatka za Valencijom, a Almeria je u zoni ispadanja s dva boda zaostatka za 17. mjestom.

Mario Pašalić odradio je završnicu susreta protiv Athletic Bilbaa u kojem su gosti slavili s 3:2 nakon što je Elche golovima Jonathasa odnio 2:0 na odmor. U zadnjih deset minuta Athletic je napravio preokret golovima Aketxea, San Josea i Williamsa.

Granada, Deportivo, Eibar i Almeria momčadi su između kojih se traže dva putnika u Segundu. U posljednjem kolu Granada dočekuje Atletico Madrid, a Deportivo ide na Barceloninu proslavu naslova prvaka. Eibar dočekuje Cordobu, a Almeria Valenciju.

• orangecrush18.05.2015. u 11:27
    @ta40020 - Cijenim Ronalda iznimno i mislim da je nevjerojatan, ali kad ga se uspoređuje s Messijem onda je dribling nešto što njemu definitivno nejde u prilog. Ronaldo je ok dribler, ništa više od toga. Uspoređivati ga s Messijem u tom dijelu je smiješno. Igra glavom je nešto što mu ide u prilog... [više na forumu]
    orangecrush
  • Obrisan korisnik18.05.2015. u 10:55
    Ne treba zaboraviti Suareza kojeg kao Liverpoolov navijač nikad neću prežaliti. On je ove godine bio pedro, odnosno Barcelonin Bale, svaki put kad je nešto bilo krivo, eto Suarez se nije uklopio.Suarez je odigrao jednu od najboljih ulaznih sezona za klub, usporedivom sa Torresovim Liverpoolom... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik18.05.2015. u 10:47
    Kao čovjek koji nije fan Barcelone, mogu samo reći da je Enriqueova Barcelona, najbolja koju sam ja gledao, a sjećam se i Figa i Stoičkova i Romaria. Što se tiče nogometne vještine uvijek sam Ronalda cijenio više od Messija (glava, šut, dribling), ali realno, Messijeva nogometna inteligencija je... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik18.05.2015. u 03:00
    Mislim da su dvije solidne sezone sasvim dovoljne da se kaze da je Neymar najmanje dva puta bolje pojacanje bio za Barcu nego Bale za Madrid. Plus Bale mozda ode vec ovo ljeto. Tolko o tome.
  • Obrisan korisnik18.05.2015. u 00:22
    Kada bih ovu sezonu Barcelone morao sazeti u par natuknica koje su kljuc ovog uspjeha, to bi bile: dva vrhunska nova golmana, pojacana obrana, presing zelja i trka gdje svi pomazu i napadu i obrani, okomitija igra prema naprijed, vise vanjskih suteva, efikasnija igra iz prekida, dozirane rotacije i... [više na forumu]