Lemgo uzeo važan bod u Flensburgu, Wetzlar ispustio +8 kod Hannovera

Davor Kovačević • nedjelja, 17.05.2015.

Dok se dio bundesligaša bori u eurokupovima, dio je odradio obaveze u domaćem natjecanju. Iznenađenje je priredio Lemgo uzveši bod u Flensburgu, dok su do pobjeda, svake na svoj način važne, stigli Erlangen, Göppingen i Hannover.

Flensburg-Handewitt – TBV Lemgo 24:24 (8:11)

Je li se slavlje i svečarska atmosfera nakon osvojenog Kupa prošlog vikenda ponešto produžilo od predviđenog, znaju samo rukometaši i stručno vodstvo Flensburga. Rezultat će sugerirati takvo što jer se poslije ulova sezone malotko od navijača još uvijek aktualnog europskog prvaka mogao nadati da će se na svom parketu tjedan dana kasnije spašavati poraza od jedne od najugroženijih ekipa Bundeslige.

Dok je Flensburgu motiv koji ga gura do kraja sezone treće mjesto i Liga prvaka, Lemgu je još i veći – prvoligaški život koji je nakon prvog dijela sezone izgledao samo kao san. Mjesec dana gotovo Lemgo nije odigrao službenu utakmicu, a valjalo se iskupiti za domaći poraz od Gummersbacha koji se još uvijek može pokazati (pre)skupim.

Iskupljenje su rukometaši Floriana Kehrmanna pronašli na sjeveru Njemačke osvojenim bodom kojega bi prije utakmice potpisali apsolutno svi, a nakon odigranih 60 minuta vjerojatno nitko. Lemgo je u prvih 20 minuta igrao valjda na gornjoj granici svojih mogućnosti. Obrana je do tih minuta osvajaču Njemačkog kupa na vlastitom parketu dopustila tek dva mršava gola, dok su sami izgradili prednost od šest golova razlike.

Jasno, ostatak utakmice nije mogao proći a da se baš ništa ne pita domaćina. Početkom nastavka su stigli, pa u 43. minuti i potpuno prestigli goste povevši sa 17:15. Logičan scenarij je tada govorio da je to početak kraja za goste, ali takav rukometaši nisu izrežirali. Deset minuta kasnije prednost od dva gola prešla je opet na stranu Lemga (23:21) koji je i u posljednju minutu ušao s prednošću 24:23. 33 sekunde prije kraja Kaufmann je izjednačio rezultat, a gosti svoj posljednji napad odveli ni u što.

Sa sedam golova Flensburg je predvodio Eggert, Kaufmann i Jakobsson su dodali po pet, a Andersson na golu sudjelovao sa 16 obrana. Hermann je bio najbolji strijelac gostiju s pet golova, a vratari Lemga su se pridružili s 14 obrana.

FRISCH AUF! Göppingen – TüS N-Lübbecke 27:19 (11:8)

Pozitivan niz od tri pobjede i remija u posljednje četiri utakmice za Lübbecke je stao još u prošlom kolu na vlastitom parketu protiv Balingena, a samo se produžio na gostovanju kod Göppingena. Ni domaćin nije briljirao sa svojom formom kojom je kompromitirao ulazak u Europu dogodine, ali se njihov posljednji poraz od Kiela ipak smatrao uobičajenim za razliku od Lübbecekova.

Sve što je Lübbecke odigrao i bio konkurentan stalo je u 15 minuta. Tada je domaćin krenuo u odvajanje koje se početkom drugog dijela zaustavilo na 15:9, a pet minuta prije kraja stiglo i na najvećih 27:15. U 25 minuta drugog dijela gosti su ostali na tek sedam postignutih golova i, jasno, uvjerljivo nadigrani i poraženi.

Lobedank i Šešum s po šest golova bili su najistaknutiji pojedinci u domaćim redovima gdje je veliku ulogu u malom broju primljenih golova odigrao i Marinović s okruglih 20 obrana. Drago Vuković je zajedno s Langhansom bio u prvom redu strijelaca Lübbeckea za koju je dobru večer na golu imao Nikola Blažičko s 14 obrana

HC Erlangen - TSG Lu-Friesenheim 37:26 (18:13)

18. protiv 17. Ulog u derbiju začelja Bundeslige bio je ogroman, a kojeg su oplodili rukometaši Erlangena i zadržali nade u igranje elitnog ranga i sljedeće sezone. Makar bi položaj na ljestvici sugerirao neizvjesnu utakmicu, od nje nije bilo ništa. Domaćini su od samog početka krenuli stvarati stazu prema pobjedi napravivši 8:2 u deset minuta, a četiri minute prije kraja potvrdili svoju dominaciju povevši i s 37:23.

S osam golova najraspoloženiji kod Erlangena bio Sveinsson, a sa šest ga je pratio Theilinger. Katsigiannis je na golu upisao deset obrana, a gostujući vratari su bili i glavni uzrok uvjerljivog poraza s tek, kaže statistika koja u Bundesligi zna pogriješiti, dvije kombinirane obrane.

TSV Hannover-Burgdorf – HSG Wetzlar 28:26 (11:17)

Da postoji tablica odigranog i prikazanog samo onoga u 2015. godini, na njenom dnu našao bi se Hannover. Tek jednu jedinu pobjedu u ovoj godini iz 11 utakmica ubilježili su rukometaši Hannovera i pritom ozbiljno ugrozili svoj položan ja ljestvici. Prije Svjetskog prvenstva želje su išle u smjeru Europe, a prije utakmice s Wetzlarom samo da se ne nađu u još većem problemu što se tiče ostanka u Bundesligi jer je raspored do kraja sve samo ne lagan (Lemgo, Kiel, Melsugnen).

Ti su problemi mogli postati realnost samo da je Wetzlar zadržao mirnoću i preciznost u drugom poluvremenu kakvu je imao u prvom. 19:11 imali su gosti u 32. minuti onda neshvatljivo pali primivši 11 od sljedećih 12 golova u svega 13 minuta. U posljednje četiri minute Hannover je unio tek gol prednosti, gosti potratili nekoliko napada za izjednačenje, a onda je minutu prije kraja 27. golom Hannover potvrdio pobjedu.

Do dva boda kojima su sada odbjegli na šest bodova viška u odnosu na „crveni“ dio ljestvice domaćine su vodili Häfner s osam i Johannsen sa šest golova. Manaskov je postigao šest golova za Wetzlar kod kojeg je Ivano Balić upisao tri gola, a kojem nije pomoglo ni 20 obrana Wolffa naspram 12 Weberovih.

16Ludwigshafen 35890:1035-14523
17Minden 34890:952-6222
18Erlangen 34850:943-9322
19SG BBM Bietigheim 34876:1045-16913