Kiel u uvertiri Lige prvaka teško s Mindenom, Magdeburg preuzeo treću poziciju

Davor Kovačević • srijeda, 20.05.2015.

Odluku o njemačkom prvaku rukometaši Kiela približili su na svega jedan potreban bod iz sljedeće dvije utakmice poslije teško izborene pobjede nad Mindenom. Treće mjesto ponovno su preuzeli Gladijatori iz Magdeburga.

THW Kiel – TSV GWD Minden 24:23 (12:9)

Malo je nedostajalo da Minden napravi senzaciju na mjestu na kojem nije slavio više od 30 godina. Točnije, jedan gol ga je dijelio otkine bod Kielu kojemu je današnja utakmica bila posljednja provjera prije Final Four Lige prvaka.

Tri boda u tri utakmice plan je Kiela koji će ga matematički odvesti do obrane naslova njemačkog prvaka. S dva protiv Mindena Kielu preostaje još jedan do kojeg mora doći u preostale dvije utakmice protiv Hannovera i Lemga u što nema gotovo nikakve sumnje.

Ni protiv Gummersbacha aktualni prvaci nisu briljirali, a nije bilo lagano ni protiv ekipe koja je grizla za prvoligaški život. Imao je Kiel prije odmora 12:8 i prednost u tom razmaku držao sve do posljednjih pet minuta. Tada je Minden s dva uzastopna gola prišao na 22:23, ali je Jicha pola minuta prije kraja potvrdio pobjedu koju nije mogao spriječiti ni realizirani sedmerac gostiju u završnim sekundama.

Do dva važna boda domaćine je predvodio Jicha sa šest golova, Domagoj Duvnjak dva je puta tresao mrežu dok su se kod Mindena istaknuli Doder s pet, Rambo i Kunkel s po jednim manje. Veliki dio razloga teške Kielove pobjede leži i u učinku vratara, Palicka je skupio tek sedam obrana, a Eijlers 17 s druge strane.

SC Magdeburg – SG BBM Bietigheim 37:25 (17:14)

Novi kiks Flensburga pružio je šansu Magdeburgu da pobjedom protiv budućeg drugoligaša ponovno preuzme teću poziciju što 99 % garantira i Ligu prvaka sljedeće sezone. Gladijatori su to, jasno, iskoristili makar su više od polovice prvog dijela hvatali rezultat.

Bietigheim je održavao prednost 22 minute i tu je stala sva njegova nada u pozitivan rezultat. Domaćini su stisli na oba kraja terena što je na kraju rezultiralo uvjerljivom pobjedom od 12 razlike. Još u 49. minuti bilo je +6.

Weber je sa šest pogoaka bio najbolji strijelac Magdeburga, pratio je Jurecki s pet, a sve to na golu Green i Quenstedt s 15 zajedničkih obrana. Haller je šest puta tresao mrežu domaćina, Schmid pet, a Kulhanek je upisao deset obrana za Bietigheim.

Rhein-Neckar Löwen – HBW Balingen-Weilstetten 36:25 (20:13)

Poslije novog razočarenja u Kupu prije desetak dana, rukometaši Löwena su se morali okrenuti novom izazovu koji će također vrlo brzo postati razočaravajuć. S nekoliko kikseva, točnije porazom kod Wetzlara praktički su ispali iz borbe za naslov do kojeg ih trenutno mogu odvesti samo dva Kielova poraza u sljedeće dvije utakmice kombinirano sa svim pobjedama Löwena.

U selu pokraj Mannheima, u St. Leon-Rotu gdje su Lavovi nerijetko igrali utakmice, pa čak i Lige prvaka, Balingen, ekipa koja je mirna za ostanak, je pala relativno lako. Balingenov otpor trajao je nešto kraće od poluvremena kada su domaćini stvorili veliku zalihu koju su do kraja utakmice nadogradili do +11. Larsen s devet i Guardiola sa sedam golova bili su najistaknutiji kod domaćina, dok su kod Balingena to bili Böhm i Vasilakis.

Bergischer HC – HSV Handball 35:30 (19:12)

Važnu pobjedu za miran prvoligaški san na svom su parketu ubilježili rukometaši Bergischera. Putujuća bolnica iz Hamburga kojoj se za vikend pridružio i Davor Dominiković nije mogla previše pokraj razigranih domaćina koji su već početkom drugog poluvremena imali značajan kapital od osam golova prednosti (20:12). Najviše što se Hamburg uspio približiti bilo je 20:25 20 minuta prije kraja, što je na kraju bila i konačna razlika u korist Bergischera.

S osam golova listu strijelaca predvodio je Nippes, sedam je golova za domaćine postigao Szilagyi, a lijepu je večer imao i Gustavsson sa 16 obrana. Mahe je bio najefikasniji kod HSV-a s osam golova, a Hermann je upisao tek šest intervencija.

16Ludwigshafen 35890:1035-14523
17Minden 34890:952-6222
18Erlangen 34850:943-9322
19SG BBM Bietigheim 34876:1045-16913