Premijer liga - Liga za prvaka, 8. kolo, 20.05.2015.
RK Zagreb 35:26 Varaždin 1930
Varaždin 1930

PPD Zagreb slavljem nad Varaždinom osigurao 24. naslov prvaka Hrvatske

Iz Kutije šibica:Danijela Lemaić • srijeda, 20.05.2015.

Rukometaši PPD Zagreba u sklopu osmog kola Lige za prvaka u Kutiji šibica slavili su nad Varaždinom te su tako osigurali svoj 24. naslov prvaka Hrvatske. Momčad iz Varaždina dobro se držala u prvom poluvremenu, no Zagrebaši su pred kraj prvog dijela pojačali i riješili susret u svoju korist.

PPD Zagreb - Varaždin 1930 35:26 (19:13)

8. kolo Lige za prvaka
ZAGREB - Kutija šibica, Gledatelja: 300
Suci: Mrvica/Jurinović

PPD Zagreb:Ivić (3 obrane), Jović (4 obrane); Mihić 2, Brozović, Stepančić 7, Šprem, Čorić 1, Raković 4, Horvat 4, Šušnja 2, T. Valčić, Obranović 4, Vrdoljak 4, Medić 2, Kovačević 5
Trener: Veselin Vujović

Varaždin 1930: Špikić (5 obrana), Lončar; Šipić 1, Jeftić 2, Horvat 4, Kontrec 3, I. Sršen 1, Vidaček, Kuduz 3, Tokić 3, Lončar, Huđ 1, Batinović 2, D. Sršen 3, Trefil, Herman, Marčec 1
Trener: Silvio Ivandija

Sedmerci: PPD Zagreb: 1/1; Varaždin 1930: 2/3
Isključenja: PPD Zagreb: 4 min.; Varaždin 1930: 4 min.

Hrvatski prvak pred domaćim navijačima obranio je naslov u domaćem prvenstvu te sada može mirno privesti sezonu kraju, naime, pred Zagrebašima su još dvije utakmice, u subotu s Porečom te u srijedu protiv Dubrave. Momčad Varaždina će, pak, nakon današnjeg poraza od PPD Zagreba, u nedjelju zaigrati protiv Nexea u odlučujućem susretu za hrvatski broj dva koji vodi u regionalnu ligu.

Trener Veselin Vujović nije mogao računati na ozlijeđene Josipa Valčića, Domagoja Pavlovića, Stipe Mandalinića, Luke Šebetića, Maria Vuglača i Ivana Stevanovića, a priliku na terenu ponovno su dobili mladi Arian Jović, Petar Medić i Jakov Vrdoljak. U obranu su, pak, krenuli Lovro Mihić, Luka Stepančić, Zlatko Horvat, Sandro Obranović i Antonijo Kovačević, dok se među vratnicama našao Filip Ivić.

Nakon početnog vodstva Varaždina, PPD Zagreb je poravnao rezultat te je igra krenula u izjednačenom tonu sve do desete minute susreta kada Zagrebaši preko Stepančića i Kovačevića odlaze na +2 (5:3). Dobrom obranom domaća momčad održavala je stečeno vodstvo punih pet minuta kada varaždinski Dabrovi preko Hrvoja Batinovića poravnavaju rezultat na 7:7. Započela je tada velika borba na terenu, a nakon kratkog pada koncentracije u redovima Zagrebaša, Varaždin je uspio prelomiti rezultat u svoju korist i na kratko poveo 12:11.

Zatražio je tada minutu predaha trener Vujović koja je vrlo dobro došla PPD Zagrebu, naime, nakon time-outa hrvatski prvak krenuo je odlično, obrana je postala neprobojna te je serijom 6-0 ostavio Varaždince na minus pet (12:17). Post od pogodaka u redovima gostiju prekinuo je Zoran Jeftić koji biva siguran za 13:17, a do kraja prvog dijela Zagrebaši su prednost povećali na +6 (19:13).

U drugom poluvremenu PPD Zagreb nastavio je s dobrom igrom te je održavao stečeno vodstvo, a u 45. minuti novom serijom 3-0 dodatno se odvojio na +9 (27:18). Iako se Varaždin borio i pokušavao smanjiti zaostatak, Zagrebaši su suvereno vladali terenom te su prednost uspjeli održati sve do posljednjeg sučeva zvižduka kada je semafor pokazao 35:26.

Najbolji u redovima Zagrebaša bio je Luka Stepančić sa sedam pogodaka, dva manje dodao je Antonijo Kovačević, dok je vratarski tandem Ivić-Jović sakupio sedam obrana. Kod Varaždina se istaknuo Ivan Horvat s četiri gola, a na vratima je Matija Špikić zaustavio pet lopti.