Premijer liga - Liga za prvaka, 8. kolo, 20.05.2015.
Umag 27:34 Nexe Našice
Nexe Našice

Barišić-Jaman i Nuić odveli Nexe do nove pobjede nad Umagom

Sportnet • srijeda, 13.05.2015.

Umag je na dobro poznatom terenu izgubio od našičkog Nexea rezultatom 27:34. Domaća ekipa bila je cijelu utakmicu za petama dečkima iz Našica, ali jedino vodstvo bilo je u prve četiri minute.

Umag – Nexe 27:34

Premijer liga, 8. kolo

Umag: Borilović 3, Milinković 2, Burnić 1; Buvinić, Ravnić 6, Sever 4, Lovrić, Petričević 4, Bošnjak 3, Stapar 6, Udovičić 2, Rogić, Ružić, Sinčić, Horozović, Babić 2 Trener: Boris Lisica

RK Nexe: Lelić 8, Juzbašić 2; Gadža 3, Eter 2, Crnić 2, Mrđenović, Barišić-Jaman 9, Tomas 2, Kružić 1, Jurjević, Nuić 7, Božić Pavletić 5, Vegar 1, Oroz, Celebi 2, Herceg Trener: Zdenko Kordi

Sedmerci: Umag: 3/4; RK Nexe 5/6:

Isključenja: Umag: 12 min.; RK Nexe: 10 min.

Umag je prvi zatresao mrežu u drugoj minuti, a precizan je bio Tomislav Bošnjak, no veselje nije dugo potrajalo jer je već minutu kasnije izjednačio Tomislav Nuić. Nakon tih prvih pogodaka uslijedila je serija pogotka za pogotkom, a domaća ekipa pratila je našički Nexe sve do 18. minute kada se Nexe odvojio na plus pet golova razlike (7:12) pogotkom Josipa Božić Pavletića.

Nova četiri ugovora u Nexeu

Josip Božić Pavletić, Luka Sokolić, Marin Sakić i Marin Vegar odlučili su još dvije godine provesti u Našicama, a zadovoljstvo je obostrano. „Nadam se kako ćemo i klub i ja ići prema naprijed“, rekao je Božić Pavletić. Sokolić pak misli kako može puno napredovati u našičkom klubu i kako će sljedeće sezone napraviti još bolje rezultate, a Vegar smatra kako tamo ima odlične uvjete za daljnji napredak. „Klub mi je dao do znanja koliko sam im bitan i to je bilo dovoljno za odluku o ostanku. Mogu reći kako mi polako ali sigurno Našice postaju drugi dom“, rekao je Sakić.

Smanjio je tu razliku krajem prvog dijela Petar Petričević i upisao se u listu strijelaca dva puta zaredom u 30. minuti. Umag je tako na predah otišao rezultatom 16:18, što im je pomoglo u drugom poluvremenu da opet uzdrmaju protivničku obranu. U 37. minuti Teo Stapar je izjednačio na 21:21, ali nikako nisu mogli otići u plus.

Nexe je u 51. minuti ponovno otišao u prednost s pet golova razlike (24:29), a precizan je bio Josip Crnić. Nastavili su tada seriju pogodaka i utakmicu završili rezultatom 27:34, dok je Umag u posljednjih deset minuta uspio samo tri puta zatresti protivničku mrežu.

Najefikasniji igrači domaće ekipe bili su Valentino Ravnić i Teo Stapar sa po šest pogodaka, dok su kod protivničke ekipe to bili Saša Barišić-Jaman sa devet realiziranih lopti te Tomislav Nuić sa sedam. Najviše obrana za Umag, ukupno tri, sakupio je Vuko Borilović, dok je našički Perica Lelić sakupio osam obrana.