Inter iz Zaprešića potvrdio osvajanje druge lige i povratak u prvu

Borna Rupnik • nedjelja, 24.05.2015.

Div iz predgrađa, momčad Intera, naredne će sezone ponovno igrati u elitnom razredu hrvatskog nogometea.

Zaprešićani su povratak u prvoligaško društvo potvrdili remijem protiv Dugopolja. Završilo je 1:1, a pogotke su postigli Gruica za goste u 83. minuti i Nesterovski za domaćine samo tri minute poslije, iz kaznenog udarca.

Na tablici Druge lige, Inter ima tri boda više i bolji međusobni omjer od drugoplasiranih Sesveta, koje su u pretposljednjem kolu pobijedile Goricu rezultatom 3:1.

Inter je iz prvoligaškog društva ispao prije dvije godine, a prije nekoliko dana dobio je licencu za nastup u najvišem rangu.

Licencu su dobile i Sesvete, a trećeplasirana Gorica, koja za Sesvetama zaostaje samo jedan bod, zbog nedostatka iste nema pravo na ulazak u prvu ligu.

Na posljednjem, 11. mjestu Druge lige, ostat će Bistra, koja za pretposljednjim Hrvatskim dragovoljcem zaostaje četiri boda.