Paris Saint-Germain 27:22 Saint-Raphaël
Saint-Raphaël

Parižani pred naslovom prvaka, kolo prije kraja zadržali prednost

Mihaela Bradovski • četvrtak, 28.05.2015.

Rukometaši PSG-a nisu kiksali na svom parketu protiv St. Raphaela, upisali su očekivanu pobjedu 27:22 i ukoliko u posljednjem kolu u gostima svladaju Tremblay, postat će novi prvaci Francuske...

Rukometaši Dunkerquea odavno su predali krunu, prebrzo su ispali iz borbe za naslov prvaka i bilo je samo upitno tko će do titule, Montpellier ili PSG.

MAHB je imao sve u svojim rukama, međutim domaći poraz od PSG-a, a zatim i gostujući kod Chamberyja otvorili su Parižanima širom vrata prema tituli.

Oni to koriste i trenutno drže vrh ljestvice kolo prije kraja. U Montpellieru su se nadali pomoći St. Raphaela koji je u borbi za treće mjesto, ali PSG na svom parketu nije dopustio iznenađenje i slavio je 27:22.

Domaćin se vrlo brzo odvojio i nakon toga lakoćom je kontrolirao tijek susreta. Svi pokušaji St. Raphaela da se približi i zakomplicira utakmicu, bili su neuspješni.

Sredinom drugog poluvremena prednost domaćina iznosila je osam golova razlike da bi deset minuta prije kraja St. Raphael uspio smanjiti na 23:19. Međutim dva brza gola Abaloa i Hansena zaustavili su seriju gostiju i PSG je mirno završio posao.

Predvodili su ga Thierry Omeyer s 13 obrana te Mikkel Hansen sa sedam golova dok su Igor Vori i Marko Kopljar postigli po tri gola. Jakov Gojun nije šutirao prema golu. Kod gostiju po četiri gola upisali su Geoffrey Krantz, Alexandre Tomas i Raphael Caucheteux.