Borna Rupnik • subota, 30.05.2015.

Vrlo su zanimljivo finale u Berlinu odigrali Wolfsburg i Borussia iz Dortmunda, a Jürgen Klopp od svog se kluba ipak oprostio bez osvojenog naslova. Kup je pripao Ivanu Perišiću i njegovim suigračima.

Po drugi puta zaredom dortmundska je Borussia poražena u finalu Njemačkog kupa. Titulu je s 3:1 osvojio Wolfsburg, prvi Bayernov pratitelj iz njemačkog prvenstva.

Borussia (D), doduše, teško da je mogla zamisliti bolje otvaranje, s obzirom da je Aubameyang već u petoj minuti iskoristio ubačaj Kagawe i propust Nalda da loptu pospremi u mrežu za rano vodstvo žuto-crnih.

Međutim, Wolfsburg se nije dao smesti. Već u sljedećem napadu pokušao je izjednačiti upravo Perišić, no obranio je Langerak, a izjednačenje je stiglo u 22. minuti. Naldo je tada pucao iz slobodnog udarca, a Luiz Gustavo odbijenu loptu pretvorio u 1:1.

U 33. minuti Caligiuri je pripremio udarac za De Bruynea, koji pogađa donji kut za 2:1, a samo pet minuta poslije Perišić je s desne strane nabacio na glavu Dosta, koji bez problema pogađa za dva pogotka prednosti Wolfsburga na odmoru.

Uzbuđenja nije nedostajalo niti u drugom poluvremenu. Pokušavali su Caligiuri dva puta, Kagawa koji je okrznuo vratnicu, Reusov je udarac otišao tik preko gola, a dio posla odradili su i vratari Benaglio i Langerak.

Osim toga, Borussia (D) u više je navrata bila vrlo nezadovoljna sudačkim odlukama o nedosuđenim kaznenim udarcima, a posebno je efektna bila Benagliova obrana Aubameyangovog slobodnog udarca u samoj završnici. Perišić je igru napustio u 74. minuti, kada ga je zamijenio Guilavogui.

No, Wolfsburg pobjedu nije ispustio iz ruku i u svom je drugom finalu Njemačkog kupa u povijesti po prvi puta osvojio taj trofej.