Simona Margetić • subota, 30.05.2015.

PSG obranio prošlogodišnji naslov u Francuskom kupu i uzeo četvrtu krunu francuskog nogometa. S minimalnih 1:0 dobio je drugoligaša Auxerra. Pobjeda bi bila i veća da Leon nije branio nemoguće.

Finale Francuskog kupa na rasporedu je bilo tjedan dana nakon završetka sezone, a za Parižane je to značilo 13. finale ovog natjecanja. Auxerre je, s druge strane prvi drugoligaš u posljednjih šest godina koji je uspio doći do same završnice.

Laurent Blanc odlučio se za najjaču postavu na Stade de Franceu kako bi PSG uzeo i četvrtu krunu francuskog nogometa. Prvu priliku stvorili su tako Parižani u 17. minuti preko Cavanija, ali lopta je išla malo iznad vratnice.

Nakon Cavanija pokušao je i Ibrahimović dva puta, ali spreman je na te udarce bio Leon. Najveću šansu imao je ipak Motta pet minuta prije kraja prvog dijela, ali pogodio je stativu pa se na predah otišlo bez pogodaka.

Auxerre je tako u potpunosti prešao na obrambenu igru. U prvom poluvremenu nisu stvorili bolju priliku da se približe Douchezovim vratima, a PSG je u nastavku nastavio pritiskati. No, svaki pokušaj Parižana zaustavljao je Leon sve do 64. minute.

Van der Wiel je poslao odličnu loptu prema Cavaniju koji je s ruba peterca glavom zabio za vodstvo Parižana. Urugvajac je ovim pogotkom upisao 31 gol ove sezone u svim natjecanjima Ligue 1 i zasjeo tako, zajedno s Lyonovim Lacazetteom na prvo mjesto te francuske liste strijelaca.

Minimalnom pobjedom PSG je nakon prvenstva, Liga kupa i Superkupa uzeo i Francuski kup i obranio prošlogodišnji naslov.