Donna Vekić porazom u tri seta bez plasmana u glavni ždrijeb Wimbledona

Branimir Korać • srijeda, 24.06.2015.

Porazom Donne Vekić u drugom kolu, hrvatski ženski tenis ostao je bez predstavnica u kvalifikacijama Wimbledona. Vekić je poražena u tri seta od Čehinje Petre Cetkovske...

Petra Cetkovska bila je kobna za Donnu Vekić. Iako je Vekić osvojila prvi set, nije uspjela nastaviti u istom ritmu i ubilježila je poraz.

Imala je Vekić priliku svladati Čehinju, set i pol bila je dominantnija i u prednosti, ali onda su stvari krenule krivim smjerom i posebno u trećem setu nisu više izgledale dobro.

Počelo je odlično, Nakon 2:2 u prvom setu Vekić je nanizala četiri gema i uzela taj dio igre s lakih 6:2 te je izgledalo da će eliminirati 161. igračicu svijeta i nastaviti put prema glavnom ždrijebu.

U drugom gemu drugog seta imala je dvije break lopte koje su mogle dotući protivnicu i pomoći joj da prelomi meč u potpunosti, međutim nakon što ih nije iskoristila našla se u problemima.

Cetkovska je uspjela doći do breaka i uzeti drugi set nakon čega je Vekić izgubila sve svoje servis gemove u trećem setu i oprostila se od glavnog ždrijeba.

Cetkovska će u trećem kolu igrati protiv Mertens što je dobra prilika za ulazak u glavni turnir.

Wimbledon, drugo kolo kvalifikacija:
Petra Cetkovska (Češka) - Donna Vekić (Hrvatska) 2:6, 6:4, 6:1

• raz_bojnik25.06.2015. u 13:22
    Neće se ozbiljni trener uhvatit donne kao full time job jer tu nema perspektive, david felgate je bio za nju premija, pa ga je najurila. John evert radi njome povremeno.
    raz_bojnik
  • Obrisan korisnik25.06.2015. u 13:05
    Mjenjaj trenera Donna...Majoli nema pojma šta radi, a to se vidi po tvojim rezultatima..
  • raz_bojnik24.06.2015. u 21:12
    Ide na ITF tour, ne znam kako će je onda stan servisirati.