Borna Rupnik • subota, 27.06.2015.

U kineskom su prvenstvu snage odmjerili Sammirov Jiangsu Sainty i Kouassijev Shanghai SIPG. Bivši napadač Hajduka imao je više razloga za slavlje.

U 16. kolu kineskog nogometnog prvenstva Shanghai SIPG pobijedio je na gostovanju Jiangsu Sainty 4:1 i ponovno zauzeo prvo mjesto na tablici, s dva boda više i utakmicom više od Guangzhou Evergrandea i Beijing Guoana.

Šangajska je momčad stekla prednost 2:0 u prvom dijelu, smanjio je Ottesen nakon sat vremena igre, no u 81. minuti na 3:1 je preciznim prizemnim udarcem povisio bivši član Hajduka, napadač Jean-Evrard Kouassi.

Kouassi je u igru ušao samo pet minuta ranije, a konačni je rezultat vrlo lijepim golom postavio Hysen.

Sammir je odigrao cijelu utakmicu za Jiagnsu Sainty, koji drži šesto mjesto prvenstvenog poretka.