Branimir Korać • nedjelja, 12.07.2015.

Nogometaši Zenita osvojili su prvi trofej ove sezone pobjedom u Superkupu protiv moskovskog Lokomotiva nakon izvođenja jedanaesteraca. Jedan od glavnih tragičara bio je Vedran Ćorluka vrlo loše izvedenim jedanaestercem...

Bitka za prvi trofej nove sezone pripala je Zenitu koji je u Superkupu Rusije bio bolji od moskovskog Lokomotiva. Tijekom 120 minuta nije bilo pobjednika, na semaforu je stajalo 1:1, a Zenit je bio uspješniji s 11 metara.

Senegalac Omar Baye Niasse doveo je Lokomotiv u vodstvo nakon pola sata igre i dobro su Moskovljani odolijevali napadima Zenita sve do završnice susreta. Momčad Andrea Villas-Boasa ipak je uspjela u 83. minuti doći do poravnanja pogotkom Igora Smolnikova.

Niti nakon produžetaka nije bilo pobjednika i odluka je pala u raspucavanju s 11 metara.

U prvoj seriji Maksim Grigorjev nije zabio da bi promašajem Oleg Šatov vratio Lokomotiv u igru. Međutim odmah nakon njega Vedran Ćorluka očajno je izveo jedanaesterac i dodao loptu Lodiginu nakon čega je Criscito zabio za slavlje Zenita.