Monfils u drami do pobjede protiv Kohlschreibera, Sousa sredio Fogninija

Branimir Korać • subota, 25.07.2015.

Prvi nositelj turnira u Umagu Gael Monfils prošao je u polufinale gdje će mu protivnik biti četvrti nositelj Dominic Thiem...

Uz poraz Borne Ćorića od Roberta Bautiste Aguta, u Umagu su odigrana još tri susreta u pojedinačnom dijelu. Prvi nositelj Gael Monfils preokrenuo je meč protiv Philippa Kohlschreibera i nakon velike borbe došao je do pobjede. Treći put ove sezone Monfils je bio bolji od Nijemca koji je bio blizu slavlju, imao je 5:2 u 13. igri trećeg seta i onda izgubio pet poena u nizu i meč u trećem setu.

Austrijanac Dominic Thiem u Umagu još nije odigrao meč do kraja. U drugom kolu predao mu je Dušan Lajović, a sada i Andreas Haider-Maurer, Monfils bi ipak trebao biti nešto spremniji unatoč teškom meču iza sebe.

Težak meč je i iza Joaa Souse koji ej nadmudrio Fabija Fogninija. Tu se moglo svašta vidjeti, od Fogninijevog očajnog do sjajnog tenisa, dosta uzbuđenja i na kraju pobjede Portugalca.

Bijegom iz Wimbledona, turnira kojeg ne podnosi, Benoit Paire se preporodio i plasirao se u polufinale u Bastadu. Svladao je Denisa Istomina koji niti nije imao prave šanse.

Posao je prema očekivanjima odradio i Pablo Cuevas koji je svladao u dva seta Stevea Darcisa, a u polufinalu su i Alexander Zverev i Tommy Robredo. Zverev je svladao budućeg hrvatskog protivnika u Davis Cupu Thomaza Belluccija.

ATP Umag, četvrtfinale:
Gael Monfils (Francuska, 1) - Philipp Kohlschreiber (Njemačka, 6) 4:6, 7:6(5), 6:4
Dominic Thiem (Austrija, 4) - Andreas Haider-Maurer (Austrija) 6:7(5), 6:1, 3:0 predaja
Joao Sousa (Portugal) - Fabio Fognini (Italija, 5), 6:2, 3:6, 7:6(6)