Bundesliga, 1. kolo, 14.08.2015, 20:30 h
Bayern
Bayern 5:0 Hamburger SV
Hamburger SV

Borna Rupnik • petak, 14.08.2015.

Njemački prvak Bayern vrlo je uvjerljivo otvorio novu sezonu Bundeslige. Gosti iz Hamburga u Münchenu nisu imali što tražiti.

Suverenom predstavom protiv HSV-a, momčad Josepa Guardiole osvojila je prva tri boda u njemačkom prvenstvu i pohodu na obranu naslova prvaka. Utakmica otvaranja u sjajnoj atmosferi Allianz Arene bila je prilično jednosmjerna.

Nakon što su Robben i Lewandowski propustili prve dvije ozbiljnije prilike Bayerna i neprecizno pucali glavom, na sličan je način pao prvi pogodak. U 27. minuti Alonso je ubacio iz prekida, a branič Benatia ramenom u skoku zabio za vodstvo.

Taj je pogodak samo dao dodatna krila domaćinu te je prije odlaska na odmor pucao još i Müller, da bi u 53. minuti Lewandowski natrčao na odbijenu loptu u srcu kaznenog prostora i zatresao mrežu za udvostručenje prednosti.

U 69. minuti Costa je obavio veliki dio posla i izvrsno ubacio na glavu Müllera, koji povisuje na 3:0, a samo četiri minute poslije Lewandowski odlično poslužuje njemačkog napadača i Müller postiže svoj drugi gol na utakmici. Priču je zaključio Costa odmjerenim udarcem s ruba kaznenog prostora u samoj završnici.

Mogla je pobjeda Bayerna biti i uvjerljivija, no semafor se na kraju zaustavio na 5:0, a HSV će svoju priliku za pozitivne rezultate ipak morati potražiti u narednim kolima.

Ivo Iličević zaigrao je u udarnoj postavi Hamburžana, no nije odigrao značajniju ulogu, dok je Ivica Olić ušao s klupe za zadnjih pola sata.