Schalke krenuo visokom pobjedom u Bremenu, Bayer bolji od Hoffenheima

Branimir Korać • subota, 15.08.2015.

Branitelj naslova prvaka Njemačke minhenski Bayern u novu sezonu krenuo je u petak pobjedom protiv HSV-a, a u subotu su mu se s po tri boda priključili i Bayer i Schalke, kandidati za visoki plasman...

Odličan početak sezone imao je Schalke koji je na gostovanju kod Werdera slavio s 3:0. Domaćin je razočarao, Schalke se predstavio u dobrom svjetlu i zasluženo je slavio. Loša vijest za goste je ozljeda Nastasića koji je već u 27. minuti morao napustiti igru, no unatoč tome obrana gostiju bila je dobra i nije primila pogodak.

Schalke je poveo u 34. minuti zahvaljujući lošoj reakciji Gebre Selassiea koji je postigao lijep autogol s ruba kaznenog prostora nakon što je Matipu lopta pobjegla. Na drugi pogodak čekalo se sve do 68. minute kada Choupo-Moting podiže na 2:0, a konačnih 3:0 u završnici je postavio Huntelaar.

Novak u ligi momčad Darmstadta na početku bundesligaškog puta osvojio je bod na svom terenu protiv Hannovera. Susret je završen 2:2, Darmstadt je dva puta vodio, ali Hannover je uspio izvući bod.

Na poluvrijeme se otišlo s vodstvom domaćina od 31. minute golom Hellera, ali već na početku drugog dijela Benschop poravnava na 1:1. U 54. minuti Heller još jednom pogađa za novu prednost Darmstadta, ali gosti se ponovno vraćaju. Prvo je u 59. minuti Erdinc propustio realizirati kazneni udarac, ali tri minute kasnije Sulu iz blizine skreće loptu u svoju mrežu.

Debitant u Bundesligi Ingolstadt osvojio je sva tri boda na gostovanju kod Mainza minimalnom pobjedom 1:0. U skromnom dvoboju gostima je pobjedu donio Austrijanac Lukas Hinterseer golom u 66. minuti.

Pobjedu je upisao i Bayer koji je u BayAreni ugostio Hoffenheim i slavio s 2:1. Oliver Baumann spriječio je i teži poraz Hoffenheima, domaćin je dominirao i bio bolji protivnik, ali i neprecizan. Steven Zuber šokirao je domaćina već u petoj minuti, ali Kiessling i Brandt uspjeli su okrenuti rezultat.

S tri boda u novu sezonu ušla je Hertha gostujućom pobjedom kod Augsburga. Bobadilla je u završnici prvog poluvremena drugim žutim kartonom ostavio Augsburg s igračem manje, a pogodak odluke postigao je Salomon Kalou na početku drugog poluvremena. 25 minuta prije kraja drugi žuti karton na drugoj strani zaradio je Beerens, no promjena na semaforu više nije bilo.