MAXtv Prva liga, 6. kolo, 16.08.2015, 19:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 300
Istra 1961

Podjela bodova u Kranjčevićevoj: Krovinović i Žižić režirali treći remi Zagrebu i Istri 1961

Borna Rupnik • nedjelja, 16.08.2015.

Momčad Zagreba i u šestom je kolu hrvatskog prvenstva ostala bez pobjede, a Istra 1961 kući se vraća s jednim osvojenim bodom.

Matias Šulc
27'
7
Marko Tešija
67'
18
Domagoj Muić
72'
Dražen Medić
24
(do 87')

Igor Pamić

Zagreb i Istra 1961 odigrali su u Kranjčevićevoj neriješenih 1:1 u sklopu šestog kola MAXtv Prve lige.

Domaći Pjesnici u prvom su dijelu imali dvije izraženije prigode za pogodak, ali je Medić u 17. minuti pucao preko gola, dok je pokušaj Šulca dobrom obranom zaustavio Iveša.

Istra 1961 pokušavala je povesti Đurićevim udarcem glavom te akcijama koje nisu uspjeli realizirati Heister, Pavlović i Ojdanić, no na odmor se otišlo bez pogodaka.

Na samom početku nastavka, Krovinović se izborio za prostor za udarac pokraj Ojdanića te zabio vodstvo Zagreba.

Gosti iz Pule poravnali su u 62. minuti, a akciju je započeo debitant u žuto-zelenom dresu, Zolotić, koji je ubacio za Nikolića, a odbijenu loptu Žižić posprema u mrežu.

Žižiću je to bio prvi pogodak za Istru 1961, a u završnoj fazi dvoboja Puljanima su pobjedu mogli donijeti Heister i Nikolić, ali posljednje su minute pripale Zagrebu. Muić i Krovinović propustili su matirati Ivešu i donijeti prvu ovosezonsku pobjedu svojoj momčadi.

Istra 1961 preskočila je Rijeku i drži treće mjesto na tablici hrvatskog prvenstva, a Pjesnici su uzeli svoj treći bod i s utakmicom više na bod su iza pretposljednje Lokomotive.