MAXtv Prva liga, 6. kolo, 17.08.2015, 20:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 1.500
Suci: M. Matoc (Zaprešić), B. Križarić (Čakovec), J. Crnčić (Vrbovec)
Osijek
Osijek
0:1(0:0) Lokomotiva
Jan Doležal 60'
Lokomotiva

Lokomotiva preskočila Osijek: Mikulić i Zelenika spašavali, Doležal zabio za pobjedu

Borna Rupnik • ponedjeljak, 17.08.2015.

U posljednjem ogledu šestog kola hrvatskog prvenstva, Lokomotiva je pobijedila Osijek 1:0, premda je s obje strane bilo šanse za više pogodaka.

Uz debije Roce i Džolana, Osijek je na Gradskom vrtu ugostio Lokomotivu, ali još jednom morala priznati poraz.

Lokomotiva je bila znatno opasnija već u prvom dijelu susreta, no Osijek je uspio sačuvati svoju mrežu. Nakon desetak minuta zaprijetili su Leko i Prenga, a potom je Doležal želio centrirati i pogodio - prečku.

Udarac je izvan kaznenog prostora okušao i Puljić, a Šarić je "hodao po rubu" prekršajem zaustavivši Grezdu u vrlo obećavajućoj situaciji u 35. minuti. Samo minutu poslije Grezda je iz blizine promašio stopostotnu priliku.

Rijetki osječki udarci uglavnom su završavali u Lokomotivinom bloku te se na odmor otišlo bez golova, a domaćin je nešto bolje otvorio nastavak utakmice.

Debitant Džolan mogao se proslaviti u 53. minuti, ali je s manje od deset metara loptu poslao preko gola, a minutu poslije Zelenika je obranio pokušaj Peroševića glavom.

No, Lokomotiva je tada opet preuzela inicijativu te nakon još jedne dobre intervencije Mikulića povela u 60. minuti, kada je Doležal dobio loptu u šesnaestercu, prevario Maslaća i naciljao donji kut za 1:0 i, pokazat će se, pobjedu.

Mikulić je odmah potom jedva zaustavio Kolara, da bi s druge strane vrlo dobru prigodu propustio i drugi debitant Roce. Međutim, dok su Osječani pokušavali organizirati napade za poravnanje, Mikulić je morao spašavati i ponovno ispred Kolara, kao i ispred Marića.

Naposljetku se istaknuo i Lokomotivin vratar Zelenika, koji je u samoj završnici osujetio izgledne situacije u kojima su se našli Roce te Perošević, pri čemu je posljednji bio sam pred gostujućim čuvarem mreže.

Momčad Ante Čačića tako se domogla ugodnije sredine ljestvice i petog mjesta, a Besekovi nogometaši ostali pretposljednji, ispred Zagreba.