MAXtv Prva liga, 7. kolo, 23.08.2015, 21:00 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Domagoj Vučkov, Goran Perica, Dario Vrabec
Marko Bencun 90'+1'
3:0(1:0) Osijek
Osijek

Niko Rukavina • nedjelja, 23.08.2015.

Hajduk je pred 8 tisuća svojih navijača upisao zasluženu prvenstvenu pobjedu protiv Osijeka i odlično najavio utakmicu sezone u kojoj u četvrtak na Poljudu lovi jedan gol minusa protiv Slovana iz Libereca. Ono što navijače Bijelih može posebno veseliti, jest vrlo dobra igra njihovog tima.

Nogometaši Hajduka upisali su vrijednu prvenstvenu pobjedu nad Osijekom koji je samo jedom zapucao na suparnički gol u čitavih 90 minuta. Nakon zaključenih sedam kola, čak sedam ekipa nalazi se u razmaku od samo četiri boda, dok je Osijek nakon trećeg uzastopnog poraza ostao u zoni ispadanja.

Osijek je utakmicu otvorio s dva kornera, ali je Hajduk zaprijetio prvi put u 8. minuti, kada je Osijek umalo zabio autogol. Šest minuta kasnije u šesnaestercu gostiju loše su se snašli Tomislav Kiš i Goran Milović nakon kornera Tina Svena Sušića.

Hajduk je ipak došao do prednosti u 19. minuti. Lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora u suprotni je kut pogodio Elvir Maloku. Bijeli su samo četiri minute kasnije zamalo zabili preko Milovića koji je pogodio gredu, a do kraja poluvremena opasno je zaprijetio i Mijo Caktaš. Dražen Besek je pred kraj prvog dijela zbog ozljeda morao napraviti dvije izmjene u svojim redovima.

I u nastavku utakmice Splićani su bili puno bolja momčad na terenu. Nekoliko puta su opasno zaprijetili preko svojih veznjaka, a do drugog gola, i konačnog rješenja utakmice, Hajduk je došao u 87. minuti dvoboja. Andrija Balić izveo je korner, a najviši u skoku bio je Caktaš koji poentira za 2:0.

Konačni rezultat postavio je Marko Bencun u sudačkoj nadoknadi. Sjajni Balić ponovno se upisao u asistente odlično podvaljenom loptom za Bencuna koji prelazi i zabija za uvjerljivu pobjedu Hajduka koja ih je sigurna napunila samopouzdanjem pred utakmicu sezone.

• maniacx24.08.2015. u 00:25
    bome...drago mi je da je Hajduk dobija...al stvarno, niti malo truda od Osijeka...koji im je k danas?
    maniacx
  • Obrisan korisnik24.08.2015. u 00:11
    Za ovakve predstave bi Osijekove igrače poslao cipelcugom nazad za Slavoniju. Jedva 20 % posjeda lopte, Kalinić nije ni morao doći na utakmicu, užas je blaga riječ za ovo.