Simona Margetić • nedjelja, 23.08.2015.

U nedjelju su odigrane posljednje tri utakmice trećeg kola francuskog prvenstva, a najviše će se pričati o Marseilleovih šest golova nad novim prvoligašem Troyesom. Lorient je pak susret otvorio s crvenim kartonom pa je cijelu utakmicu igrao s deset igrača.

Treće kolo francuske Ligue 1 završilo je golijadom, koju je na domaćem terenu priredio Marseille i potopio Troyes s velikih 6:0. Novi prvoligaš upisao je tako prvi poraz na početku sezone.

Prvi pogodak pao je u 19. minuti kada je Barrada glavom loptu poslao u mrežu. Nakon njega na listu strijelaca upisao se Dirrar u 47. minuti. Pronašao je rupu u protivničkoj obrani i s velike udaljenosti zatresao mrežu.

Nije prošlo niti deset minuta, a Marseille je ponovno slavio. Treći pogodak postigao je Batshuayi. Ušao je u kazneni prostor i pogodio desni kut, a nakon njega vodstvo je povisio Alessandrini u 87. minuti, dok je tri minute kasnije konačnih 6:0 postavio ponovno Batshuayi.

Lille i Bordeaux susret su završili rezultatom 0:0, dok je Lorient izgubio od Saint Etiennea s 0:1. Već u prvoj minuti Lorient je ostao s igračem manje, a u svlačionicu je morao Lecomte, no gosti su mrežu domaćina zatresli tek u 87. minuti kada je precizan bio Hamouma.