Branimir Korać • nedjelja, 23.08.2015.

Zanimljiv je bio večernji dio programa Serie A, donio je dosta uzbuđenja, preokreta i odluka u zadnjim minutama. U utakmici kola Fiorentina je bila bolja od Milana...

Najzanimljiviji susret večernjeg dijela programa u Serie A igran je u Firenzi gdje je Fiorentina ugostila Milan i stigla do pobjede 2:0. Susret je u velikoj mjeri odlučen u 36. minuti kada je Rodrigo Ely bio u dvoboju s Nikolom Kalinićem, a Paolo Valeri dosudio slobodni udarac za Fiorentinu te Elyju pokazao drugi žuti karton. Marcos Alonso sjajno je pogodio i doveo Fiorentinu u vodstvo. Nakon deset minuta igre u drugom dijelu Alessio Romagnoli srušio je Josipa Iličića u kaznenom prostoru, a Slovenac je realizirao kazneni udarac i povisio na 2:0. Kalinić i Badelj odigrali su cijelu utakmicu kod domaćina, a Ante Rebić ostao je na klupi.

Novak u ligi Frosinone ugostio je Torino i upisao poraz. Domaćin je rano stigao do vodstva, imao prednost i na odmoru, ali u nastavku susreta Torino je ipak stigao do pobjede. Danilo Soddimo postigao je prvi pogodak za Frosinone u Serie A već u sedmoj minuti, ali u nastavku Fabio Quagliarella i Daniele Baselli rade preokret u prvih 20 minuta i vode Torino do pobjede.

Stevan Jovetić razveselio je navijače Intera na San Siru pogotkom u 93. minuti nakon puno mučenja i još jednog skromnog nastupa. Atalanta je u rukama imala bod, ali povratnik u Serie A lijepim udarcem u trećoj minuti sudačke nadoknade osigurava Interu pobjedu. Inače, Jovetić je u igru ušao već u 15. minuti nakon ozljede Maura Icardija. Marcelo Brozović odigrao je 85 minuta nakon čega ga je zamijenio Rey Manaj.

Kada već u Europi nije briljirala, Sampdoria je na odličan način ušla u prvenstvo. Na Luigiju Ferrarrisu ugostila je novaka u ligi Carpi i visoko ga svladala s 5:2. Gosti su se potpuno raspali između 14. i 37. minute, tu su primili čak pet pogodaka i pitanje pobjednika je riješeno. Dva gola Edera, dva Luisa Muriela i jedan Fernanda osigurali su Sampdoriji visoko vodstvo, a Carpi je kasnije tek smanjio preko Andree Lazzarija i Rydera Matosa. Sampdoria je susret završila s igračem manje nakon isključenja Davida Ivana u 80. minuti, a Lazzari je u sudačkoj nadoknadi promašio kazneni udarac za uljepšavanje poraza. Igor Bubnjić igrao je cijelu utakmicu za goste.

Do minimalne pobjede došao je Palermo koji je ugostio Genou i u otvorenom susretu slavio s 1:0 zahvaljujući pogotku Abdelhamida El Kaoutarija u 90. minuti. Kada se već činilo da pogodaka neće biti, Marokanac je pogodio mrežu Eugenija Lamanne. Mato Jajalo igrao je svih 90 minuta za Palermo.

Tri boda odnosi Chievo koji je gostovao kod Empolija i oporavio se od ranog minusa. Od sedme minute Empoli je vodio golom Saponare, ali u svega osam minuta, od 55. do 63. minute, gosti rade preokret preko Meggiorinija, Birse i Paloschija za pobjedu 3:1.

Sva tri boda uzeo je Sassuolo na svom terenu protiv Napolija zahvaljujući pobjedi 3:1. Floro u 32. i Sansone u 84. minuti zabili su za domaćina i tako preokrenuli rezultat nakon što je Marek Hamšik u trećoj minuti doveo Napoli do vodstva. Šime Vrsaljko imao je punu minutažu kod domaćina, a Ivan Strinić nije dobio priliku kod gostiju.