Simona Margetić • ponedjeljak, 31.08.2015.

Nogometni vikend u Francuskoj zaključili su Paris Saint Germain i Monaco. Pašalić i Subašić s ostatkom svoje momčadi izgubili su na domaćem terenu, dok je PSG ovom pobjedom i dalje neporažen...

Napad Parižana predvodio je, naravno, Ibrahimović i prijetio na početku susreta, no dvije situacije obranio je Subašić, dok je jedan pokušaj završio pored vratnice. S druge strane terena sjajan je bio El Shaarawy, ali njegove namjere pročitao je Trapp. Na kraju su junaci utakmice ipak bili Cavani i Lavezzi, koji je u igru ušao umjesto Ibrahimovića.

PSG je poveo u 57. minuti, a precizan je bio Cavani, koji je Matuidijevu loptu glavom poslao u mrežu. Nije prošlo puno vremena, a Cavani je ponovno našao rješenje i povećao vodstvo u 73. minuti. Na Ibrahimovićevu asistenciju, sam je išao na Subašića i pucao u donji kut.

Pašalić je priliku dobio tek u 81. minuti, kada je u igri zamijenio Silvu, a samo dvije minute nakon izmjene, PSG je podebljao vodstvo. Precizan je bio Lavezzi i unutar šesnaesterca pogodio za konačnih 3:0.

U ostalim utakmicama, Saint Etienne je na domaćem terenu pobijedio Bastiju rezultatom 2:1, a gosti su susret završili s dva igrača manje. Prvo je u četvrtoj minuti Djiku dobio izravni crveni karton, 16 minuta kasnije Perrin je pogodio za vodstvo domaćina, a izjednačio je Danic u 41. minuti.

Domaća momčad ponovno je otišla u vodstvo u 62. minuti pogotkom Eysserica, no ni to nije bilo sve. Bastia je ostala bez još jednog igrača. Crveni karton dobio je Kamano u 73. minuti i osudio momčad na devetoricu igrača.

Bordeaux je pak svladao Nantes, isto pred domaćim navijačima. Domaća je momčad povela u nadoknadi prvog dijela golom Khazrija. Početkom drugog dijela uslijedio je crveni karton za Nantes, a igru je morao napustiti Lenjani, što je pripomoglo Bordeauxu da u 87. minuti potvrdi pobjedu preko Gajića.