Guingamp
Guingamp 2:0 Marseille
Marseille

Simona Margetić • petak, 28.08.2015.

Novo, četvrto kolo francuske Ligue 1 otvorili su Guingamp i Marseille, a pobjedu je, uz promašeni jedanaesterac uzeo Guingamp i konačno upisao prve bodove.

Početak prvenstva nije dobro krenuo za Guingamp, koji je u prve tri utakmice upisao tri poraza, no pred domaćim navijačima došao je do prve pobjede i svladao Marseille u drugom dijelu susreta.

Guingamp je mogao susret okrenuti u svoju korist već u trećoj minuti. Dirar je napravio prekršaj, a zadaća izvođenja jedanaesterca pripala je Privatu, čiji udarac je obranio Mandanda.

Unatoč nerealiziranoj lopti, Guingamp nije potonuo, no do pogotka se čekalo punih 70 minuta. Precizan je tada za domaću ekipu bio Privat. Pogodio je iz blizine, na asistenciju Brianda, iskupio se za jedanaesterac.

Marseille je imao tri dobre prilike u drugom dijelu susreta, no prvu loptu, onu Batshuayja, sjajno je obranio Lossl, dok je druga otišla visoko iznad vratnice. Treći pokušaj ponovno je obranio domaći vratar.

No, domaćini nisu stali na jednom pogotku. U 90. minuti povećali su vodstvo. Benezet je izvan šesnaesterca poslao brzu loptu koja je završila točno pored desne vratnice. Postavio je tako konačnih 2:0 i učvrstio pobjedu Guingampa.