MAXtv Prva liga, 8. kolo, 28.08.2015, 20:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Dalibor Mlakar, Ivica Modrić, Borut Križarić
Mirko Marić 76'
Lokomotiva

Lokomotiva i s igračem manje do pobjede protiv neraspoloženog Zagreba

Branimir Korać • petak, 28.08.2015.

Prvi susret osmog kola MAXtv Prve lige osigran je u Kranjčevićevoj gdje su se sastali Zagreb i Lokomotiva, momčadi koje svoje domaće utakmice igraju na ovom stadionu. Lokomotiva je slavila s 2:1 iako je cijelo drugo poluvrijeme igrala bez isključenog Mrčele...

Anto Gudelj
23'
27
Bernardo Matić
46'
8
Alen Jurilj
74'
Dražen Medić
22
(do 67')
25
(do 53')
Ante Čačić

Nogometaši Zagreba niti u osmom kolu nisu uspjeli upisati pobjedu. U Kranjčevićevoj su igrali protiv Lokomotive i upisali poraz 2:1 uz skroman nastup i pregršt bezidejnosti.

U sastavu Zagreba nije bilo Filipa Krovinovića koji je na izlaznim vratima, a s njegovim izostankom izostala je i kreacija u veznoj liniji gdje Zagreb niti u situaciji kada je imao igrača više nije uspio napraviti višak na travnjaku. Čak štoviše, Lokomotiva je u određenim razdobljima igre s igračem manje vodila igru i izgledala opasnije.

Prvo poluvrijeme bilo je za Pjesnike za zaborav. U utakmicu su ušli mekano i zatvoreno, a Lokomotiva je nanizala nekoliko izglednih prilika, postigla pogodak i propustila realizirati kazneni udarac.

Već u 11. minuti mirisalo je na pogodak kada je Kolar pametno prebacio Livakovića, no jedan od boljih u domaćim redovima, Dino Bevab, požrtvovno izbacuje loptu s gol linije.

Ipak u 17. minuti Lokomotiva dolazi do prednosti. Dosuđen je slobodni udarac na desnoj strani, odlično ga je izveo Pamić, a Mrčela je glavom zabio za vodstvo.

Deset minuta prije odlaska na odmor Lokomotiva ima idealnu priliku za povećanje prednosti. U svom kaznenom prostoru rukom je igrao Kovačić, dosuđen je penal, a Pamić puca snažno, ali previsoko i pogađa gredu.

Početak drugog dijela bio je obećavajuć za domaćina. U 49. minuti nakon udarca Stepčića laktom "brani" Mrčela, zarađuje izravni crveni karton, a Zagreb kazneni udarac. Lovro Medić izveo ga je odlično i Zagreb se vratio u igru.

Nakon poravnanja uslijedio je jedini pritisak Zagreba i dobro razdoblje njegove igre. Pokušavali su Stepčić, Bevab i Šulc, ali u tih pet minuta Zelenika je držao Lokomotivu da bi se Lokosi vrlo brzo pribrali i do kraja susreta uopće se nije vidjelo da Lokomotiva ima igrača manje.

Unatoč brojčanom deficitu gosti su bili blizu pogotku kada je Barišić krasno centrirao, ali Marić nije zahvatio loptu, no vrlo brzo se iskupio i zabio za pobjedu nakon ubačaja Grezde.

Do kraja susreta Zagreb se nije doveo u situaciju da dođe do poravnanja i Lokomotiva je stigla do tri boda.Zasluženo.

• Ljubisa07.09.2015. u 19:03
    Molim bolje upućene u nk zagrebu da mi kaže koji je ovaj mali što je potpisao do 2022 godine i ima li pravo nastupa u Split Možda može da zameni Krovinovića
    Ljubisa
    Ljubisa
  • Ljubisa29.08.2015. u 17:25
    Teško će se zagreb spasiti ako neko misli da može biti trener presednik direktor i obavljati sve funkcije u klubu taj je svakako poremećen Žalosno je što nk Zagreb nema opoziciju a pošto sam daleko od zagreba voleo bi da mi neko napiše gde su moji miljenici igrači zbog kojih sam ja počeo da navijam... [više na forumu]
    Ljubisa
  • mb54st29.08.2015. u 14:11
    Utakmica za zaborav a posebno za Zagrebovu igru i još jedan dokaz da svatko ne može biti trener s tim i upozorenjeMediću za prošlogodišnju izjavu kada je obećao odstupiti sa klupe kada rezultati budu to pokazali i konačno je vrijemeodstupiti i dati "dite materi" odnosno dovesti trenera da spasi... [više na forumu]