MAXtv Prva liga, 8. kolo, 29.08.2015, 19:00 h, Park mladeži
Suci: Fran Jović, Igor Krmar, Krunoslav Ambrinac (Zagreb)
3:0(3:0) Istra 1961
Istra 1961

Split pregazio momčad Istre 1961 i privremeno se vratio na prvo mjesto

Sportnet • subota, 29.08.2015.

Drugi susret osmog kola MAXtv Prve lige odigrali su Split i Istra 1961, a pobjeda je pripala splitskoj momčadi koja je utakmicu riješila već u prvom poluvremenu...

Petar Franjić
73'
99
Nemanja Bilbija
73'
3
Marin Roglić
80'
Igor Pamić

Momčad Zorana Vulića stigla je do uvjerljive 3:0 pobjede u osmom kolu MAXtv Prve lige. Pobjeda je mogla biti i uvjerljivija, a najviše se istaknuo ofenzivac Splita Dražen Bagarić.

Već u četvrtoj minuti lopta je završila u mreži Istre 1961, ali je pomoćni sudac signalizirao zaleđe Ivana Pešića tako da pogodak nije priznat. No u 11. minuti nije bilo dvojbe, zgoditak za 1:0 postigao je Dražen Bagarić. Nakon driblinga izbacio je Marcela Heistera iz ravnoteže i neobranjivo poslao u suprotni kut vratara Vanje Iveše.

Već u 26. minuti bilo je 2:0, nakon što je Branko Ojdanić napravio prekršaj na napadaču Splita Marku Simonovskom, slobodni udarac s dvadesetak metara izveo je bivši igrač Istre Slavko Blagojević koji je prebacio živi zid, a vratar Iveša imao loptu na ruci, ali nije uspio zaustaviti snažan udarac.

Deset minuta kasnije Antonio Mršić se na desnoj strani oslobodio čuvara te je loptu ubacio na pet metara gdje se najbolje snalašao Dražen Bagarić koji postiže svoj drugi pogodak na utakmici.

Pet minuta prije kraja prvog poluvremena Bagarić je mogao postići hat-trick, kada se našao oči u oči s vratarom Istre, ali Iveša se sjajno snašao te je spriječio četvrti pogodak Splita.

Najbolju priliku da goste imao je Stefan Nikolić u posljednjim trenucima prvog poluvremena, nakon sjajnog ubačaja s pet je metara pucao glavom pored gola.

Vidno razočarani Igor Pamić odmah na poluvremenu obavio je sve tri izmjene; umjesto Antonija Repića, Stefana Nikolića i Damira Zlomislića u igru su ušli Kenan Hadžić, Filip Kasalica i Muamer Svraka.

Ali ta se odluka vrlo brzo pokazala krivim potezom. Osam minuta kasnije Muamer Svraka, nakon udarca laktom, dobio je izravni crveni karton te je istarska momčad ostatak utakmica morala igrati s igračem manje.

Nakon isključenja, momčad Splita umrtvila je igru, te se do kraja utakmice nije ništa značajno dogodilo. Split je ovom pobjedom barem privremeno vratio na prvo mjesto.

• Obrisan korisnik29.08.2015. u 22:39
    bogami će hajduk teško do trećeg mjesta kako split igra. pogotovo sad kad se polako rasipa ekipa.