MAXtv Prva liga, 8. kolo, 30.08.2015, 21:00 h, Stadion na Kantridi, gledatelja: 4729

Riječani hvataju zalet, na Rujevici upisana visoka pobjeda protiv Osijeka

Mihaela Bradovski • nedjelja, 30.08.2015.

U posljednjem susretu osmog kola MAXtv Prve lige Rijeka je na Rujevici visoko svladala momčad Osijeka s 5:0. Riječani su odigrali odličnu utakmicu i glatko su slavili...

Osmo kolo MAXtv Prve lige zaključeno je na Rujevici gdje je gostovao Osijek. Rijeka je potvrdila status velikog favorita i visoko je slavila s 5:0 te tako pokazala kako podiže formu.

Osječani s druge strane nastavljaju s oscilacijama i dalje se nalaze bliže dnu nego sredine ljestvice s pet osvojenih bodova, a posebno je zabrinjavajuća forma u posljednje vrijeme.

Gosti su izdržali 15 minuta nakon čega Rijeka dolazi do vodstva. Ivica Džolan napravio je kobnu pogrešku, pokušao vratiti loptu Mikuliću, ali vrlo loše i Balaj je prvi došao do lopte te je zabio pogodak za vodstvo.

Džolan je ubrzo završio na klupi, ali nije to pomoglo Osječanima da izbjegnu još teži poraz. U 32. minuti bilo je već 2:0. Gostujuća obrana nije dobro reagirala nakon što je Mikulić obranio pokušaj Balaja, na odbijenoj lopti bio je Bezjak i bez problema udvostručio vodstvo.

Nastavili su Riječani s boljom igrom, a ona je naplaćena u samoj završnici prvog poluvremena. Treći pogodak i treći strijelac, ovaj puta Matej Mitrovićnakon ubačaja Bradarića iz kornera glavom šalje loptu iza leđa Mikulića za veliku prednost već do odmora.

Nekih većih promjena nije bilo niti u drugom dijelu. Četiri minute trebale su domaćinu da dođe i do četvrtog pogotka, Močinić je bio u ulozi asistenta, odlično je proigrao Balaja koji rutinski realizira čisti zicer.

Već u sljedećem napadu Tomasov odličnim udarcem pogađa gredu, opsada gostujućeg gola se nastavila i da Riječani nisu pokazali veliku dozu neefikasnosti, Osijek je mogao i puno teže stradati. Ovako je primio još samo jedan pogodak i to u 93. minuti kada Anas Sharbini nakon indirekta u kaznenom prostoru postavlja konačnih 5:0.

Dosta razloga za zadovoljstvo kod Matjaža Keka i za brigu kod Dražena Beseka.