Zadar ponovno na posljednjem mjestu, Lučko zaustavilo niz pobjeda Šibenika

Sportnet • subota, 05.09.2015.

U subotu je odigrano kompletno peto kolo Druge HNL, a posebno je bila zanimljiva utakmica između Imotskog i Zadra, u kojoj je Zadar prosuo vodstvo od 2:0.

Lučko je uspjelo prekinuti seriju pobjeda Šibenika, koja je trajala četiri utakmice. U tvrdoj utakmici oba sastava su stvorila nekoliko prilika, ali pogodaka nije bilo te je susret završen rezultatom 0:0. Šibenik se i dalje uvjerljivo nalazi na prvom mjestu iako nisu došli do pobjede u petom kolu.

Utakmica kola odigrana u Imotskom, gdje je domaćin uspio preokrenuti rano vodstvo Zadra od 2:0 te do kraja utakmice pobijediti s 4:2. Zadar je poveo već u devetoj minuti pogotkom Karla Butića. 15 minuta kasnije već je bilo 2:0, strijelac pogotka bio je Lovre Čirjak. Imotski je do kraja poluvremena uspio smanjiti rezultat pogotkom Matea Galića, u 61. minuti Tomislav Puljić je pogodio za poravnanje vodstva, a u 80. minuti Dominko Radalj preokrenuo je rezultat te četiri minute kasnije i povisio na konačnih 4:2. Pobjedom protiv Zadra, Imotski je došao do svoje prve pobjede u sezoni te je posljednje mjesto prepustio upravo prošlosezonskom prvoligašu Zadru.

Do važne pobjede stigla je i momčad Hrvatskog dragovoljca koja je u Sisku uspjela pobijediti Segestu s 2:0. Sve važno dogodilo se u drugom poluvremenu. Momčad iz Sigeta do pogotka je stigla u 60. minuti pogotkom Vice Kendeša, a konačnih 2:0 postavio je Bruno Špišić.

Do svoje druge pobjede u sezoni stigla je i druga momčad Dinama minimalnom pobjedom protiv Dugopolja. Jedini pogodak na susret postigao je mladi Karlo Muhar izravno iz slobodnog udarca. Utakmicu bez pogodaka odigrali su Gorica i Cibalia. Momčad Gorice vodio je Damir Grlić koji je privremeno sjeo na klupu velikogoričkog drugoligaša nakon otkaza dosadašnjem treneru Draženu Biškupu.

U Rudeškoj ulici u Zagrebu odigrana je utakmicama između domaćina Rudeša i Sesveta, a utakmica je završila 1:1. Do vodstva od 1:0 je stigla momčad Sesveta u 15. minuti pogotkom Ivana Prskala, da bi do konačnih 1:1 postavio Filip Bojić u posljednjim trenucima prvog poluvremena.