Milinović krenuo s pobjedom, visoka pobjeda Zadra protiv Lučkog

Denis Drljepan-Mihoci • subota, 12.09.2015.

Nakon što su petak Hrvatski dragovoljac i Rudeš odigrali susret bez pobjednika, u subotu je odigrano pet utakmica čime se kompletiralo šesto kolo Druge HNL...

U subotu je odigrano pet utakmica šestog kola Druge HNL, jedini susret koji nije odigran je između Hrvatskog dragovoljca i Rudeša koji je odigran u petak, a rezultat je bio 1:1. Pogotke su postigli Dino Kluk za domaćine i bivši igrač Hrvatskog dragovoljca Karlo Kešinović.

U svom prvom susretu od povratka na klupu Gorice, Damir Milinović došao je do važne gostujuće pobjede protiv druge momčadi Dinama. Velikogoričku momčad u 19. minuti u vodstvo je doveo Igor Hajduk, s rezultatom od 1:0 otišlo se na predah. Već na startu drugog poluvremena, točnije u 46. minuti, sjajan pogodak s dvadesetak metara postiže veteran Hrvoje Štrok, no samo sedam minuta kasnije za smanjenje vodstva još ljepši pogodak s tridesetak metara postiže mladi Karlo Muhar, koji je i u prošlom kolu postigao sjajan pogodak iz slobodnog udarca. U 56. minuti pogodak za ponovno povećanje vodstva Gorice postiže Matija Dvorneković, što je bio i konačan rezultat.

Prošlogodišnji trećeligaš i trenutni lider Druge HNL Šibenik došao je do pete pobjede u ovoj sezoni. S 3:1 pobijedili su momčad Segeste, a do te pobjede stigli su u posljednjih pet minuta susreta. Šibenska momčad u vodstvo je stigla u 26. minuti kada je pogodak glavom postigao Ante Živković. Rezultat 1:0 na semaforu je bio sve do 76. minute kada je pogodak za izjednačenje postigao stoper Josip Zeba. Devet minuta kasnije Šibenik u vodstvo ponovno dovodi Živković, da bi u 89. minuti konačnih 3:1 postavio Nigerijac Aliyu Okechukwu.

Do velike i važne pobjede stigao je prošlosezonski prvoligaš Zadar koji je s 3:0 pobijedio momčad Lučkog. Zadar je u vodstvo stigao u 33. minuti pogotkom Karla Butića. Pogodak za 2:0 postigao je Vlatko Blažević, a konačnih 3:0 postavio je Lovre Čirjak u posljednjim trenucima susreta. Vrijedi spomenuti kako je povratnik u redove domaćina Jure Jerbić igrao od prve minute susreta.

Drugoplasirana momčad Druge HNL Dugopolje na svom terenu je u posljednjim minutama susreta uspjela izvući bod protiv momčadi Sesveta. Sesvete su povele već u sedmoj minuti pogotkom Ivana Prskala. Momčad Dugopolja uspjela je poravnati rezultat u 34. minuti pogotkom Josipa Tomaševića. U 65. minuti Sesvete ponovno u vodstvo dovodi Ivan Prskalo, da bi u samom finišu utakmice Ivan Žižić postigao pogodak za konačnih 2:2 s kojima Dugopolje ostaje na drugoj poziciji. Dvostruki strijelac Ivan Prskalo je igrač Hajduka na posudbi u Sesvetama, a s današnja dva pogotka popeo se na drugo mjesto najboljih strijelaca lige s ukupno četiri pogotka.

Miroslav Bojko nije uspio doći do pobjede u svom prvom susretu od povratka na kormilo Cibalije. Domaćin iz Vinkovaca poveo je u posljednjim trenucima prvog poluvremena pogotkom Edija Baše, dok je momčad Imotskog do poravnanja vodstva stigla u 63. minuti kada je pogodak postigao Mate Paponja, rezultat 1:1 bio je i konačan ishod utakmice.

Nakon šest kola na vrhu tablice se i dalje nalazi momčad Šibenika s čak šest bodova više od drugoplasiranog Dugopolja. Visokom pobjedom protiv Lučkog, Zadar je posljednje mjesto prepustio Imotskom. Utakmice sedmog kola Druge HNL na rasporedu su u srijedu 16. rujna u 16:30.