Rennes
Rennes 1:1 Lille
Lille

Simona Margetić • petak, 18.09.2015.

Rennes i Lille otvorili su šesto kolo francuske Ligue 1 i zabilježili remi. Poveli su gosti iz Lillea početkom drugog dijela susreta, da bi nakon toga domaćini promašili jedanaesterac, izjednačili tri minute kasnije, a gosti ostali s igračem manje.

Nakon šest odigranih utakmica, Rennes je i dalje za petama Parižanima. Broje jednak broj bodova na tablici Ligue 1, dok trećeplasirani Reims zaostaje za tri boda, no kolo je tek počelo, a pred Paris Saint Germainom, isto kao i pred Reimsom, stoji novih 90 minuta.

U gostima kod Rennesa, Lille je poveo početkom drugog poluvremena, u 49. minuti. Precizan je bio Boufal na ubačaj Talla. Pronašao je rupu u obrani domaće momčadi i odveo Lille u minimalnu prednost, no u 70. minuti ostali su bez Enyeame, zbog crvenog kartona.

Dvije minute nakon isključenja, Rennes je dobio priliku za poravnanjem rezultata i to s bijele točke, ali promašio je N'Tep. Ipak, iskupio se u 75. minuti i nakon vrlo lijepe akcije i realizacije od strane domaće momčadi, N'Tep je zabio za konačnih 1:1.

Prvi susret na rasporedu u subotu u nastavku šestog kola je onaj PSG-a i Reimsa, a subotnji raspored zatvaraju Marseille i Lyon.