Bundesliga, 5. kolo, 18.09.2015, 20:30 h
Mainz 05
Mainz 05 3:1 Hoffenheim
Hoffenheim

Marjan Kreševac • petak, 18.09.2015.

Peto kolo prvenstva Njemačke međusobnim susretom na Coface Areni otvorili su 1.FSV Mainz 05 i 1899 Hoffenheim. Domaći su upisali tri boda u utakmici u kojoj su dominirali od prve minute. Iako su gosti poveli, nisu imali nikakve šanse.

I jedna i druga momčad nisu briljirale na otvaranju prvenstva Njemačke. Hoffenheim je u prvih četiri susreta uspio uzeti samo bod i to na gostovanju kod Darmstadta, malo bolji uspjeh imao je Mainz s dvije pobjede u četiri utakmice. Ovo je bila prilika da se s tri boda odmaknu iz donjeg dijela tablice. Tu priliku iskoristili su domaći.

Domaći su se od prvog sučevog zvižduka postavili izrazito ofenzivno s namjerom da ranim pogotkom odvedu utakmicu u mirne vode. Gosti su bili stisnuti u vlastiti kazneni prostor, a domaći su redali priliku za prilikom. U jeku najžešćih napada Mainza gosti u 13. minuti iz prve prilike postižu pogodak za vodstvo 1:0. U listu strijelaca upisao se Jonathan Schmid.

Šok i nevjerica nije dugo trajala, nakon samo tri minute domaći su preko Yunusa Mallija poravnali rezultat i vratili sve na početak. Nakon uraganskog starta utakmica je ušla u mirniju fazu u kojoj su gosti došli do daha i uspjeli nekoliko puta zaprijetiti domaćem vrataru, Lorisu Kariusu, ali na odmor se odlazi s rezultatom 1:1.

Mainz dolazi do nove prednosti u 61. minuti utakmice i to drugim golom Yunusa Mallija, a da je u vrhunskoj golgeterskoj formi Malli je dokazao u 68. minuti kada postiže svoj treći pogodak na utakmici i postavlja konačni rezultat 3:1. Hoffenheim je nakon utakmice ostao na jednom bodu i opasno se približio samom dnu tablice.

U sljedećem kolu Mainz gostuje kod Bayera iz Leverkusena, a Hoffenheim dočekuje Borussiju iz Dortmunda.