MAXtv Prva liga, 10. kolo, 18.09.2015, 18:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 800

Branimir Korać • petak, 18.09.2015.

Prvi susret desetog kola MAXtv Prve lige odigrali su Osijek i Zagreb, a u derbiju začelja nije bilo pogodaka. Zagreb je tako i nakon deset odigranih utakmica jedina momčad bez pobjede...

Bernardo Matić
46'
8
Alen Jurilj
66'
24
Mario Ćubel
80'
Dražen Medić

Derbi začelja u Gradskom vrtu ostavio jer Osijek i Zagreb na istoj udaljenosti. Predzadnji Osijek i dalje ima pet bodova prednosti nad Zagrebom koji je skupio tek četiri boda u deset kola i profilira se kao glavni kandidat za ispadanje ukoliko se nešto dramatično ne promijeni.

Kako je počelo, činilo se da bi mogli gledati dobru utakmicu s pogocima, Osječani su već u prvoj minuti bili blizu vodstvu kada je dobar pokušaj glavom Šorše bio malo neprecizan.

No ubrzo se igra primirila, prilika nije bilo sve do same završnice prvog poluvremena kada Zagreb propušta čisti zicer za vodstvo. Nakon dobre akcije gostiju Stepčić je proigrao Lovru Medića, on je bio u idealnoj poziciji, prvo je malo oklijevao, a zatim vrlo loše pucao u Mikulića.

U drugom dijelu ponovno je Zagreb bliže došao vodstvu kada je u 60. minutu Medić ponovno bio u odličnoj poziciji nakon što je Mikulić obranio pokušaj Šehića, ali ponovno nije zabio.

Odmah je odgovorio Osijek, Štrkalj je pucao glavom iz blizine i nije bio precizan, nakon toga je i Perošević kasnio na ubačaj u idealnoj situaciji i susret je završen bez pogodaka.