MAXtv Prva liga, 10. kolo, 20.09.2015, 17:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 680
Suci: Goran Gabrilo, Mario Pepur, Hrvoje Radić

Izrazito neefikasno kolo: Obrana Istre na čelu s Ivešom zaustavljala sve pokušaje Farmaceuta

Iz Koprivnice:Simona Margetić • nedjelja, 20.09.2015.

U drugoj uzastopnoj utakmici kod kuće Slaven Belupo ponovno je podijelio bodove. Ovog puta planove mu je poremetila Istra 1961 i sa sjajnim Ivešom na vratima zaustavljala svaki pokušaj Farmaceuta. Iako su domaćini imali puno prilika za vodstvo, lopta nije htjela u gol.

Farmaceuti su vrlo dobro otvorili utakmicu pred domaćim navijačima. Od prve minute igrali su napadački, željni golova, no Istra je pružala dobar otpor, predvođena vratarom Ivešom pa je svaki pokušaj koprivničke momčadi ostao samo pokušaj.

Probao je Ozobić već u trećoj minuti iz peterca, no Iveša ga je pročitao i zaustavio tu loptu. U 17. minuti pokušao je ponovno Ozobić. Dodao je Štiglecu, koji je vrlo dobro naciljao, ali na putu se ispriječio Ojdanić i sačuvao gostujuću mrežu.

Drugo poluvrijeme donijelo je malo više akcije s koprivničke strane. Domaćini su ponovno imali priliku u 58. minuti, što je ujedno bila i najbolja Slavenova prilika za vodstvo, no Iveša je opet spasio svoju mrežu. Ozobić je dodao Puriću, koji je loptu gurnuo u prema Ejupiju, a on u mrežu, no gostujući vratar poslao ju je daleko od gola.

Trudili su se Farmaceuti do kraja susreta, no lopta nije htjela u mrežu. Istra, pak, u napadu nije pokazala ništa, osim pokušaja u 80. minuti preko Kasalice i Abdelhakima i u 82. kada je Kasalica pucao u prazan gol. Nekoliko trenutaka kasnije Mihaljević je pucao glavom, lopta se odbila od gola i završila Iveši u rukama pa su domaćini ipak ostali bez vodstva.

Obrana Istre dobro je funkcionirala, a najveći dio posla odradio je Iveša, kojem će nakon ovog susreta zasigurno pripasti titula junaka. Obranio je i u 86. minuti Ejupijevu loptu, a nakon četiri odigrane utakmice u ovom kolu upisan je još jedan remi.

• Obrisan korisnik20.09.2015. u 20:23
    0 golova u 4 tekme. Sad je Lokomotiva zabila, možda kolo završi s 1 golom. Koma.