MAXtv Prva liga, 10. kolo, 20.09.2015, 19:00 h
1:0 Split
Split

Lokomotiva slavila protiv Splita, jedini pogodak u desetom kolu je autogol

Denis Drljepan-Mihoci • nedjelja, 20.09.2015.

Tek u posljednjoj utakmici desetog kola MAXtv Prve HNL vidjeli smo pogodak i to autogol igrača Splita Branka Vrgoča...

Frane Maglica
58'
9
Marko Simonovski
79'
22
Marko Pervan
87'
Zoran Vulić

U desetom kolu Prve HNL, Lokomotiva je u Kranjčevićevoj stigla do minimalne pobjede protiv momčadi Splita. U susretu koji je označen kao dvoboj dvojice najizglednijih hrvatskih izbornika, Ante Čačić je s igračem više uspio svladati Zorana Vulića.

U poluvremenu bez velikih prilika, najveću šansu imala je momčad Splita u 29. minuti nakon odličnog ubačaja Darija Rugaševića, Nemanja Bilbija tukao je malo pored vrata.

U 55. minuti dogodio se prijelomni trenutak utakmice kad je drugi žuti odnosno crveni karton zaradio Mirko Oremuš te je momčad Splita u nastavak utakmice krenula s igračem manje.

Lokomotiva je povela u 62. minuti, Jan Doležal je ubacio na peterac, a Branko Vrgoč je glavom loptu skrenuo u vlastitu mrežu. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao te je utakmica završila s rezultatom 1:0.

Autogol Branka Vrgoča bio je ujedno i jedini pogodak u neefikasnom 10. kolu MAXtv Prve HNL, najneefikasnijem u povijesti hrvatskog nogometa.