Denis Drljepan-Mihoci • nedjelja, 20.09.2015.

U nedjelju je kompletirano peto kolo njemačkog prvenstva, u kojem je Borussia Dortmund protiv Bayer Leverkusena nastavila stopostotni niz, a Stuttgart doživio i peti poraz u nizu.

U nedjelju su odigrane tri utakmice petog kola njemačkog prvenstva. Thomas Tuchel na klupi Borussije Dortmund nastavio je svoj stopostotni niz pobjedom od 3:0 protiv Bayer Leverkusena, dok je Augsburg stigao do svoje prve pobjede u novoj sezoni Bundeslige.

U susretu koji je započeo u 15 sati i 30 minuta, Schalke je u gostima kod Stuttgarta stigao do minimalne pobjede. Momčad Stuttgarta bolje je krenula u susret te je preko Tima Wernera imala dvije velike prilike za zgoditak, ali mladi njemački reprezentativac nije bio precizan. U 20. minuti sjajnu priliku imao je igrač Schalkea Leroy Sane, ali njegov pokušaj odlično brani vratar domaćih Przemyslaw Tyton.

Schalke dolazi u prednost u 53. minuti, Max Meyer sjajnom loptom u prostor pronalazi Leroyja Sanea koji lažnjakom vara protivničkog igrača te prizemnim udarcem postiže pogodak za 1:0. Stuttgart je do kraja susreta pokušavao poravnati rezultat, a najveću priliku za to imao je Martin Harnik u samom finišu utakmice, ali njegov udarac je otišao melo iznad grede. Stuttgart je jedina momčad uz Borussiju Mönchengladbach koja nakon pet kola nije osvojila niti jedan bod.

Borussia Dortmund bez većih problema pobijedila je momčad Bayer Leverkusena s 3:0. Borussia je povela u 19. minuti, Shinji Kagawa dugačkom loptom pronašao je Jonasa Hofmanna koji pogađa za 1:0. Borussija povećava vodstvo u 58. minuti, Henrikh Mhitarjan odlično poslužuje Shinija Kagawu koji iz blizine postiže pogodak za 2:0. u 74. minuti Brazilac Wendell ruši Matthiasa Gintera u šesnaestercu, a sudac Deniz Aytekin pokazuje na bijelu točnu. Siguran realizator iz kaznenog udarca bio je Pierre Emerick Aubameyang. Do kraja susreta nije se ništa značajnije dogodilo te je utakmica završila rezultatom 3:0 u korist momčadi iz Dortmunda.

Do svoje prve pobjede u sezoni stigla je momčad Augsburga koja je na svom terenu pobijedila ekipu Hannovera s rezultatom 2:0. Augsburg je poveo u 29. minuti sjajnim pogotkom Alexandera Essweina s dvadesetak metara. Tri minute kasnije Marcelo u šesnaestercu ruši Tobiasa Wernera, a sudac je dosudio kazneni udarac u korist domaće momčadi kojeg je realizirao Paul Verhaegh te je postavio konačan rezultat 2:0.