Branimir Korać • nedjelja, 20.09.2015.

Juventus je napokon upisao pobjedu u Serie A. Slavio je na gostovanju kod Sassuola, a dobra vijest za njega svakako je i remi Rome protiv Sassuola...

Nakon tri uzastopna poraza, do prve pobjede u Serie A ove sezone stigla je Bologna. Na Dall'Ari ugostila je još jednog novaka u ligi Frosinone i uspjela slaviti s 1:0. Gosti su pružili odličan otpor, igrali su otvoreno, imali čak 20 udaraca prema golu Bologne, ali ostali su prazne ruke.

Jedini pogodak na susretu postigao je Anthony Mounier koji je nedavno došao iz Montpelliera i tako počeo isplaćivati uloženi novac.

Juventus je stigao do prve ovosezonske pobjede u ligi slavljem kod Genoe 2:0. Domaćin je pomogao autogolom za probijanje leda i isključenjem Izza krajem prvog poluvremena nakon čega su gosti otišli do tri boda.

Rano je Juventus ostao bez Alvara Morate koji je već polovicom prvog dijela napustio igru zbog ozljede, a gosti su poveli u 36. minuti kada je Pogba pucao i pogodio gredu, lopta se odbila od Lamanne i otišla u mrežu.

Izzo je u 44. minuti zaradio drugi žuti karton nakon prekršaja nad Cuadradom, a u 60. minuti Pogba je iz kaznenog udarca kojem je prethodio prekršaj nad Chiellinijem, potvrdio pobjedu.

Mario Mandžukić igrao je do 83. minute kada ga je zamijenio Simone Zaza.

Drama se odvijala u Bergamu gdje je Atalanta ugostila Veronu. Susret je završen bez pobjednika rezultatom 1:1, a golovi su postignuti u samoj završnici susreta.

I ovdje je gostujući napadač sredinom prvog poluvremena morao napustiti igru zbog ozljede, Luca Toni izdržao je 25 minuta, a zamijenio ga je Pazzini.

Atalanta je stigla na korak do pobjede u 89. minuti kada je Moralez zabio za vodstvo, ali u šestoj minuti sudačke nadoknade Eros Pisano poravnava i spašava bod Veroni.

S dva pogotka Fabija Quagliarelle Torino je na svom stadionu odnio pobjedu protiv Sampdorije. Momčad iz Genove nije uspjela doći barem do boda i stigla je do prvog poraza.

S druge strane Torino je zadržao odličan učinak i ova pobjeda održava ga privremeno na drugoj poziciji na ljestvici.

Odlična utakmica odigrana je u Rimu gdje je Roma ugostila momčad Sassuola. Gosti su još jednom potvrdili kako su vrlo neugodan protivnik, dva puta su vodili, a na kraju je susret završen podjelom bodova 2:2.

Na poluvremenu je Sassuolo vodio s 2:1 golovima Defrela i Politana, a nakratko je Romu u igru vratio Totti deset minuta prije odlaska na odmor. Odmah na početku drugog dijela Salah je još jednom izjednačio i tih 2:2 bio je konačan rezultat susreta.

Šime Vrsaljko nije konkurirao zbog suspenzije, a Tottiju je ovo bio 300. pogodak u dresu Rome.